En 'havalı' İstanbul fotoğrafları!

En 'havalı' İstanbul fotoğrafları!
En 'havalı' İstanbul fotoğrafları!
İGDAŞ'ın bu yıl 'Kıyı kıyı İstanbul' temasıyla düzenlediği En 'Havalı' Kareler Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Birinciliği Bekir Yeşiltaş'ın kazandığı yarışmada Zafer Balcı ikinci, Aytül Akbaş üçüncü oldu. Dereceye giren fotoğraflar 13-19 Haziran tarihleri arasında Tepe Nautilus, 20 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında ise İFSAK'ta sergilenecek.

İGDAŞ tarafından düzenlenen En ‘Havalı’ Kareler Fotoğraf Yarışması bu yıl ‘Kıyı kıyı İstanbul ’ temasıyla düzenlendi. Türkiye ’nin dört bir yanından fotoğrafçıların 4000 fotoğrafla katıldığı yarışmada birinciliği Bekir Yeşiltaş’ın kazanırken Zafer Balcı ikinci, Aytül Akbaş üçüncü oldu. Gökmen Kanberoğlu İGDAŞ özel ödülünü alırken, Gülten Akıncı Engin, Yılmaz Topçu, Ömür Murat Zehir mansiyon ödülüne layık görüldü. 


Zafer Balcı, ikincilik ödülü
Jürisinde Prof. Güler Ertan, Prof. N. Nihal Kafalı, Prof. Özer Kanburoğlu, fotoğraf sanatçıları İsa Çelik, Merih Akoğul, tarihçi Saffet Emre Tonguç, İGDAŞ Kurumsal İletişim Müşaviri Gülaçar Hız’ın yer aldığı yarışmada sergilenmeye değer bulunan 42 eser, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Osman Hamdi Salonu’nun ardından 13-19 Haziran tarihleri arasında Tepe Nautilus, 20 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında ise İFSAK’ta sanatseverlerle buluşacak.


Aytül Akbaş, üçüncülük ödülü
Yarışmanın birincisine 6 bin TL, ikincisine 4 bin TL, üçüncüsüne 2 bin 500 TL ödül verildi. İGDAŞ özel ödülünü kazanan yarışmacı 2 bin 500 TL, mansiyon kazanan 3 kişi de 500’er TL ödül kazandı. Kurum, fotoğrafları sergilemeye değer bulunan yarışmacılara ise 200’er TL telif ödedi.

Ödül töreninde yaptığı konuşmada İGDAŞ’ın çevrenin korunmasına doğrudan hizmet eden bir kuruluş olduğunu belirten İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan “Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz En ‘Havalı’ Kareler Fotoğraf Yarışması, İstanbul’un havasına sağladığımız katkıyı hem belgeliyor hem de İstanbullulara fotoğraf sanatının güzel örnekleriyle tekrar hatırlatma imkanı tanıyor. Bu yılın teması olan ‘Kıyı kıyı İstanbul’ sayesinde yarışmaya katılanlar, fotoğraflarıyla İstanbul’un kıyılarına birer inci gibi dizilmiş gerek doğal gerek tarihi tüm eşsiz güzellikleri gözler önüne serdiler” diye konuştu.