ENKA Müzik Buluşmaları başlıyor

ENKA Müzik Buluşmaları başlıyor
ENKA Müzik Buluşmaları başlıyor
27. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları, 24 Ekim 2015'te ENKA İbrahim Betil Oditoryumu'nda başlayacak.

Geniş bir müzik yelpazesinden örnekleri dinleyicisiyle bir araya getirecek 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları, 110’dan fazla koristle Almanya’nın en büyük koroları arasında yer alan Deutz Chor  / Köln Korosu’nun dillere destan performansıyla açılış yapacak. ENKA İbrahim Betil Oditoryumu, açılış konserinin ardından UNICEF İyi Niyet Elçisi, dünyaca ünlü piyanist ve Devlet Sanatçısı Gülsin Onay’ı ağırlayacak. Türkiye ’nin uluslararası festivallerde en çok davet alan, en uyumlu ve aynı zamanda en eğlenceli dörtlüsü Borusan Quartet ile birlikte ödüllü piyanist Gökhan Aybulus da ENKA sahnesinin bir sonraki konuğu olacak.

27. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları; ENKA’nın daimi sanatçısı, Avrupa Kültür Elçisi ve dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ın iki farklı programla üst üste vereceği iki konserle devam edecek. Şarkıcı Bülent Ortaçgil de ENKA sahnesinde olacak. Bir ENKA klasiği haline gelen Neşeli Pazarlar çocuk etkinliğinde; El Sistema ve Sistema Europe programlarının Türkiye yürütücüsü Barış İçin Müzik Vakfı’nın, 100 kişiye yakın genç orkestrası Barış İçin Müzik Orkestrası bir kez daha ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nın konuğu olacak.

27. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları, Cellopianoduo ile bir araya gelen Dilbağ Tokay ve Emine Serdaroğlu’na klarnette Andrija Mincic ve fagotta Tadija Mincic’in eşlik edeceği bir müzik ziyafetine de ev sahipliği yapacak. Program kapsamında ayrıca, “Tadija ve Andrija Mincic ile Fagot ve Klarnet Workshop’ında fagot ve klarnet ustaları genç müzisyenlerle bir araya gelecek. Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu bakır nefesli beşlisi Golden Horn Brass’ın 30 Kasım’daki konseriyle 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları sona erecek.