Erhan Yazıcıoğlu Şehir Tiyatroları'na veda etti

Erhan Yazıcıoğlu Şehir Tiyatroları'na veda etti
Erhan Yazıcıoğlu Şehir Tiyatroları'na veda etti
Geçen ay yaptığı açıklamada kendisine verilen sözlerin yerine getirilmediği gerekçesiyle aralık ayı sonunda istifa edeceğini belirten İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, dün gece Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde gerçekleştirilen 'Son(suz) Öykü'nün galasında seyircilere veda etti.

Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni olarak son galasına katılan Erhan Yazıcıoğlu, her galada olduğu gibi ‘Son(suz) Öykü’ oyunun sonunda da sahneye çıktı, “Çok güzel bir oyun izledik ama bu 48 yıllık sahne hayatımın son konuşması” diyerek sözlerine başladı. Yazıcıoğlu, “Şehir Tiyatroları’na veda ediyorum. Ne yazık ki beni bu hale getirdiler, canımı verdim, hayatımı verdim ama ne yazık ki bazı arkadaşlarıma yaranamadığım gibi yönetime hiç yaranamadım. Belki de onlara ters gelen biriydim, bundan sonra yoğurdu üfleyerek yiyecekler. Ama siz Kadıköylüler benim hayatımda her zaman yer alacaksınız çünkü siz karanlığa darp olmaya aday ülkemin aydınlık insanlarısınız. Bu tiyatro her halükarda var olacak, bütün karanlık güçlere rağmen bu tiyatro ayakta kalacak. 102 yıldır yıkılmadıysa; Atatürk’ün ve Muhsin Ertuğrul’un gücüyle yıkılmadıysa, ben de ölene kadar bu tiyatroda var olmaya devam edeceğim ama ne yazık ki istifamı verdim, bu görevden ayrıldım. Bu benim son görevim, yani sizlerle burada bu gece buluşmak benim için son görev. Çok yıpratıldım, çok harcanmaya çalışıldım ama ben sadece işimi yaptım ve işimi de doğru yaptığıma inanıyorum, gerisi lafügüzaf” diyerek veda konuşmasını gerçekleştirdi.

1951 yılında doğan Yazıcıoğlu, 17 yaşında girdiği Şehir Tiyatroları’nda 48 yılını geçirdi. Yarım asırdır Şehir Tiyatroları’na hizmet veren Erhan Yazıcıoğlu, 2014 yılında Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni olmuştu.

Erhan Yazıcıoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı

300 oyuncudan Erhan Yazıcıoğlu'na: Gitme kal!

Erhan Yazıcıoğlu: Mahcup oldum aralık sonu istifa edeceğiz

Yazıcıoğlu: Levent Üzümcü'nün döneceğine inanıyorum, oyununu kaldırmıyorum

'Sivri çocuklarımın uçlarını törpüleyeceğim'