Erkektir aldatır

Güzel giden bir ilişkinin ardından, bir gün hayatınızın adamı sizi biriyle aldatır...

İSTANBUL - Güzel giden bir ilişkinin ardından, bir gün hayatınızın adamı sizi biriyle aldatır... Çoğu kadına yabancı olmayan bu sahneye Tony Goldwyn'in yönetmenliğini yaptığı 'Bazıları Çabuk Bıkar' (Someone Like You) filminde de yer veriliyor. Üstelik aldatmanın nedenlerini
'erkeklerin boğalarla aynı içgüdülere sahip olması' gibi ilginç teorilerle açıklamaya çalışan bir kadının başına geliyor her şey.
Başrollerini Ashley Judd, Greg Kinnear, Hugh Jackman ve Marisa Tomai'nin paylaştığı filmde Jane Goodale, New York'taki bir TV kanalının popüler talk show'unda sunucudur ve günün birinde kendini yapımcısı Ray Brown'la süregelen bir ilişkinin içinde bulur. Aynı evi paylaşacak kadar ilerleyen beraberlikleri, Ray'ın Jane'i aldatmasıyla nihayetine erer ve Jane, erkeklerin ihanet güdülerine dair 'bilimsel'! açıklamalarını bir erkek dergisinde edindiği köşesine aktarmaya başlar. Genç kadının arkasındaki destek inanılmaz boyutlara varır. Sonunda Jane insan duygularının, erkekler de buna dahil olmak üzere, hayvanlardan çok daha karmaşık olduğunu anlayacaktır.
Romantik bir komedi olan filmin çıkış noktası Laura Zigman'ın 'Animal Husbandry' romanı. Çekim mekânı ise New York. Çünkü Tony Goldwyn'e kalırsa 'insanların, işlerini ve özel hayatlarını kurcalamaya başladığınızda bu işi en iyi büyük bir kentin sınırları içinde' yapmalısınız. (Kültür Sanat)