Erkin Koray, başkentlileri coşturdu

Erkin Koray, başkentlileri coşturdu
Erkin Koray, başkentlileri coşturdu
Türkiye'nin en uzun süreli rock festivali olan Rock Station, 13. kez izleyicileri ile buluştu. Festivalin "ağır topu" olan Türk rock müziğinin efsane ismi Erkin Koray, sahne performansı ile başkentli müzikeverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

ANKARA - ODTÜ Vişnelik Çim Amfi'de düzenlenen festivalde ilk olarak Keti grubu sahneye çıktı. Sırasıyla None Shall Return, Richter, Akademik Uyarı ve Black Tooth gruplarının sahne almasının ardından, ilk Türk hard rock gruplarından olan Whisky izleyicilerle buluştu. Grubun, aralarında “Yak bizi” ve “Babaanne”nin de yer aldığı sevilen şarkılarına eşlik izleyiciler de eşlik etti.

Festivalde sahneye son olarak Erkin Koray çıktı. Seyircilerin coşkulu tezahüratı altında konserine başlayan “Baba” lakaplı müzisyen, ilerlemiş yaşına rağmen sergilediği yüksek performans ile gençlere taş çıkarttı. “Yalnızlar Rıhtımı”, “Çöpçüler”, “Gaddar”, 'Mesafeler”, “Arap Saçı” gibi unutulmaz şarkılarının da yer aldığı repertuvarında, “Esterabim”i de doğaçlama bir formda seslendiren Koray, 2 saat boyunca sahnede kaldı.

Koray'a bu konserinde de müzikte kendisine yaklaşık 40 yıldır “yol arkadaşlığı” yapan bas gitarist Ahmet Güvenç eşlik etti.(aa)


    ETİKETLER:

    Ankara

    ,

    ODTÜ