Eros'un oku ıskalamadı

Birkaç ay önce İtalyanların meşhur şarkıcısı Eros Ramazzotti'nin İstanbul'a konser
vermeye geleceği açıklanmıştı.
Haber: TÜMAY YAZICI / Arşivi

İSTANBUL - Birkaç ay önce İtalyanların meşhur şarkıcısı Eros Ramazzotti'nin
İstanbul'a konser vermeye geleceği açıklanmıştı. Buraya kadar hiçbir gariplik yoktu. Ancak konserin Ali Sami Yen Stadyumu'nda olacağını duyunca az şaşırmamıştık.
Ramazzotti, memleketi İtalya ile Avrupa'da
hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine sahipti. Aynı şey Türkiye için de geçerli miydi? Ya stadyum dolmazsaydı? Bu konudaki merakımız hemen giderildi. Konser girişi ücretsizdi. Organizasyonu düzenleyen Aria'nın bayilerinde form dolduran herkes konsere ücretsiz girebilecekti.
Bedava olması nedeniyle, çoğu kimsenin Eros'un 'E'sini bilmemesine karşın konsere gideceği sanılıyordu. Ancak aylar öncesinden reklamı yapılan Ramazzotti'nin Ali Sami Yen
Stadı'ndaki 'bedava' konserine, beklenildiği gibi 'ipini koparan' gelmedi. Ramazzotti'nin konserine sadık hayranlarının yanı sıra dünyaca ünlü bir yıldızı görmeye gelenler de vardı.
Karaborsacısız olmaz!
Saat 17.00 sıralarında biz de olay
mahallindeki yerimizi aldık. Stadın çevresinde turlarken bir izdiham olayına rastlamadık. Ancak dikkatimizi çeken başka şeyler oldu. Örneğin karaborsacılar. Bedava konserin de karaborsası olur mu, demeyin. Kapalı tribün 5 milyon TL, saha içi 10 milyon TL'den formlara yetişemeyenler için hazırda bekliyordu. Bir diğer göze çarpan unsur da seyirci girişlerinin bitişiğindeki inşaat iskeleleriydi.
Konserin başlamasına iki buçuk saat kala, seyirciler içeri alınmaya başlandı. Power FM'in playlist'i bekleme sırasında, oyalama görevi gördü. Açık tribünlerin boşluğuna karşın saha içinin yarısından fazlası
'zamanla' doldu. Yarım saatlik rötarla da olsa Eros Ramazzotti, saat 21.30'da sahnede arzı endam etti.
Bir bir şarkılarını söylemeye başladı
İtalyan şarkıcı. Ancak İtalyanca dağarcığımız
yeterli olmadığından şarkılara fazla eşlik edemedik. Ramazzotti de nerede kulağımıza aşina olmayan şarkısı varsa onları repertuvarına koymuştu. Biz bekledik ki Tina Turner'la düeti 'Cose Della Vida'yı ya da 'Un' Altra te'yi söylesin.
Ramazotti'nin bir buçuk saat kesintisiz sahnede kaldığı gecenin esas beklenen olayı ise şüphesiz şarkıcının Mustafa Sandal'la yapacağı düetti. Konser girişinde bizlere Sandal'ın 13. şarkıda sahne alacağı bildirilmişti.
Biz de başladık birinci şarkı bitti, ikinci şarkı bitti, üçüncü de bitti... diye. Ancak sayma işi, şarkıların aynı tempoda ilerlemesi sebebiyle karıştı. Ve hiç beklenmedik bir anda, anons edilmeden Mustafa Sandal sahneye çıkıverdi. Sandal, Ramazzotti'yle birlikte aklımızda '13'üncü' diye kalan şarkıyı seslendirdi. Şarkının kimi yerlerini de Türkçe söylemeyi ihmal etmedi. Düet mevzuu bitince de biraz bizim havalardan bir şeyler çalınıp Eros'a göbek attırılmaya çalışıldı Sandal önderliğinde.