Eskişehir festivale hazır

Uluslararası Eskişehir Festivali'nin 10'uncusu 2-10 Ekim tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak. Festival, Carl Orff'un 'Carmina Burana' sının seslendirileceği konserle açılacak.

ESKİŞEHİR - Uluslararası Eskişehir Festivali'nin 10'uncusu 2-10 Ekim tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak. Festival, Carl Orff'un 'Carmina Burana' sının seslendirileceği konserle açılacak. Şef Naci Özgüç yönetimindeki Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu'nun katılımıyla gerçekleşecek konserde, Ferhan ve Ferzan Önder de yer alacak. Koro konserlerinde ise TRT İstanbul Gençlik Korosu ile Romanya Radyosu Çocuk Korosu yer alıyor.
Festivalin caz bölümünde 9 Ekim'de Andy Summers Trio, halk müziğinde ise Arif Sağ yer alacak. İstanbul Devlet Opera ve Balesi 'Metroda' ile sanatseverlerin huzurunda olacak. 'Metroda' balesinden önce İDOB sanatçıları tarafından Fransızca şarkıların seslendirileceği bir de konser verilecek. 'Sokak Etkinlikleri' kapsamında festival, farklı semtlerde gerçekleştireceği mini dinleti ve gösterilerle yeni seyircilere ulaşmayı deneyecek. Festivalin bu yılki konuk ülkesi İtalya ise I Solisti della Scala, Duo Arcadia di Roma konserleri ve Anadolu Üniversitesi sinema salonunda gösterilecek 12 filmle ağırlanacak.
Festivaldeki gösterilere Anadolu Üniversitesi Spor, Sinema ve Atatürk Kültür Merkezi salonları, Hayal Kahvesi, Belediye Kültür Merkezi salonları evsahipliği yapacak. 10. Uluslararası Eskişehir Festivali'nin biletleri 18 Eylül'de satışa sunulacak. Ayrıntılı bilgi için: www.eskfest.org (Kültür Sanat)