'Esrarengiz Manzaralar'

'Esrarengiz Manzaralar'
'Esrarengiz Manzaralar'

Ünlü Ispanyol fotoğraf sanatçısı Jose Maria Mellado’nun Türkiye ’deki ilk solo sergisi olan ‘Esrarengiz Manzaralar’ 10 Mart’a kadar Elipsis Galeri’de görülebilir. Kentleşme ve endüstrileşmeye özellikle ilgi gösteren Mellado’nun önceki dönem işleri yüksek kontrast, sahipsiz algısı yaratan siyah & beyaz manzaralardan oluşurken, son dönem çalışmalarında imzası haline gelen güçlü esrarengiz büyük ölçek renkli fotoğraflar yer alıyor.
Jose Maria şehir fotoğraflarındaki renk kullanımı ve soğuk tonları, puslu gri ile çelişen dolgun mavisi, yeşil ve toprak kırmızısyla gerçeküstü bir his yaratıyor. Mellado’nun fotoğrafları kimi zaman tedirgin edici ve gizemli, kimi zamanda geçmişi anlatan bir hikâye gibi yorumlanıyor.
1966 yılında doğan sanatçının 2007’de ‘Sessizlik ve Işık’, 2008’de ‘İzlanda’ isimli kitapları yayımlandı. Mellado’nun işleri ArtBasel, Photo Miami, Pulse Miami, ARCO, DFoto, ArteLisboa, Estampa, Feriarte, Forosur, ArteSevilla and ArteSantander gibi önemli sanat fuarlarında sergilendi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  sanat

  ,

  Beyaz

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Galeri

  ,

  Ünlü

  ,

  zaman