Eteğindeki şiirleri döktü

Murathan Mungan'ın yeni şiir kitabı 'Eteğimdeki Taşlar' yarın kitapçı raflarındaki yerini alacak. Kapak tasarımını grafik sanatçısı Hakkı Mısırlıoğlu'nun yaptığı 'Eteğimdeki Taşlar', adının çağrışımlarını yüklenen bir kitap.

İSTANBUL - Murathan Mungan'ın yeni şiir kitabı 'Eteğimdeki Taşlar' yarın kitapçı raflarındaki yerini alacak. Kapak tasarımını grafik sanatçısı Hakkı Mısırlıoğlu'nun yaptığı 'Eteğimdeki Taşlar', adının çağrışımlarını yüklenen bir kitap. Hacmiyle, sesiyle, biriktirdikleriyle ve dökümünü yaptıklarıyla Mungan'ın 1979'dan günümüze uğradığı şiirsel konaklamaları içeren hacimli bir kitap.
Murathan Mungan'ın bütün yapıtı düşünüldüğünde bir tür dönemeç kitabı da denebilir; geldiği yollara baktığı, çıkacağı yeni yolları tarttığı bir dönemeç kitabı. Toplam 10 bölümden oluşan bu kitap, ilk defa okuyacağımız çok sayıda şiiri bir araya getiriyor. Mungan'ın kendi kelimeleriyle, "Yüzünü ve dilini bile isteye bölüp parçaladığı ama farklı damarlardan beslense de her seferinde aynı izleklerin, aynı sorunsalların birleştirdiği bir bütüne açılan şiirler" bunlar. (Kültür Sanat)