Etkileyici bir karakter incelemesi

Etkileyici bir karakter incelemesi
Etkileyici bir karakter incelemesi
33. İstanbul Film Festivali'nde günün (18 Nisan) filmi komşu Yunanistan'dan: 'Eylül'. Penny Panayotopoulou, ilk filmi 'Zor Vedalar: Babam'dan 11 yıl sonra çektiği 'Eylül'de yine kayıp ve yas temalarından yola çıkıyor ve etkileyici bir karakter incelemesine imza atıyor. Bügünkü gösterime yönetmen de katılacak.

EYLÜL / SEPTEMBER
Yönetmen: Penny Panayotopoulou/ Oyuncular: Kora Karvouni, Maria Skoula, Nikos Diamantis/ Yunanistan, Almanya / 2013/ 105 dk.
18 Nisan 21:30 City’s (yönetmenin katılımıyla)/ 20 Nisan 11:00 Feriye
Anna, 30’lu yaşlarında bir kadındır. Evi ve işi arasında geçen hayatında tek yoldaşı köpeği Manu’dur. Manu’nun bir gün beklenmedik şekilde ölmesi, Anna’yı baş edemeyeceği bir duygusal krize sokar. Köpeğini gömmek için yardım istediği komşusu Sofia ve ailesi, Anna için giderek bir takıntıya dönüşür. Yalnız kadın, bu iki çocuklu aileyi pencerelerden gözetlemeye ve çöplerini çalmaya başlar. Penny Panayotopoulou, ilk filmi Zor Vedalar: Babam’dan 11 yıl sonra çektiği Eylül’de yine kayıp ve yas temalarından yola çıkıyor ve etkileyici bir karakter incelemesine imza atıyor.