European Club'ta çok özel buluşmalar

European Club'ta çok özel buluşmalar
European Club'ta çok özel buluşmalar
İstanbul Caz Festivali'nin Türkiye caz sahnesinin başarılı isimlerini Avrupalı ustalarla özel projelerde buluşturduğu European Jazz Club serisi festival boyunca Salon'da. Bu yıl Tektekçi'nin sponsorluğunda gerçekleştirilen seri kapsamında önümüzdeki hafta dört çok özel buluşma var. Elbette konserler sonrası Tektekçi'deki sürprizlere de hazırlıklı olun!

Timuçin Şahin Quartet feat. Escreet, Rainey, Brewer
9 Temmuz, 21.30

Bafa ve Inherence adlı albümleriyle caz dünyasında saygın bir yer edinen Timuçin Şahin, Avrupa Caz Kulübü konserinde İngiliz piyanist ve besteci John Escreet’i ağırlayacak. 7 telli perdesiz ve 6 telli perdeli çift saplı gitarı tek enstrüman gibi kullanabilen Timuçin Şahin ve yaratıcılıyla New York caz sahnesinin en dikkat çeken müzisyenlerinden biri olan caz piyanisti ve besteci John Escreet 9 Temmuz Çarşamba gecesi Salon’da olacaklar. Bu muhteşem buluşmada son dönemlerin yükselen isimlerinden, basçı ve besteci Matt Brewer ve doğaçlamadaki yeteneği ile ön plana çıkan davulcu Tom Rainey yer alacak.

Şirin Soysal feat. Frode Haltli
10 Temmuz Perşembe, 21.30

Bir Şeyler Var ve Ziyaret albümleriyle müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştıran şarkıcı ve söz yazarı Şirin Soysal, ECM plak şirketinden birçok albüm çıkarmış olan Norveçli akordeon ustası Frode Haltli ile aynı sahnede olacak. Norveç Kraliyeti Büyükelçiliği’nin katkılarıyla düzenlenecek konser 10 Temmuz Perşembe akşamı 21.30’da Salon’da…

Elvan Aracı Quartet feat. Dilek Sert Erdoğan, Per-Ola Gadd
11 Temmuz Cuma, 22.30

Elvan Aracı, Per-Ola Gadd ve Dilek Sert Erdoğan’ı “European Jazz Club” konserleri kapsamında, İsveç Başkonsolosluğu’nun da desteğiyle, 11 Temmuz Cuma gecesi Salon’da bir araya getiriyor. Konserin ilk bölümünde Türk cazının en önemli isimlerinden Elvan Aracı, İsveçli kontrbasçı Per-Ola Gadd ile kendi aranjmanlarını çalacak. Konserin ikinci bölümünde ise Aracı, geçen yıl yayımladığı Moment adlı albümüyle büyük başarı yakalayan, usta vokalist Dilek Sert Erdoğan ile sahnede olacak.

Rusconi feat. Erdem Helvacıoğlu
14 Temmuz Pazartesi, 21.30

İsviçreli piyanist Stefan Rusconi, kontrbasçı Fabian Gisler ve caz davulcusu Claudio Strüby’den oluşan topluluğu ile elektroakustik müzik alanında öncü çalışmalarıyla bilinen besteci Erdem Helvacıoğlu “European Jazz Club” kapsamında 14 Temmuz Pazartesi gecesi Salon’da buluşacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen 21. İstanbul Caz Festivali, 16 Temmuz tarihine kadar 13 farklı mekânda, aralarında Hugh Laurie, Katie Melua, Chick Corea, Stanley Clarke, Richard Bona ve Brad Mehldau gibi ustaların yanı sıra Cécile Mclorin Salvant ve Kellylee Evans gibi uluslararası cazın yükselen isimlerinin de yer alacağı 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’da ağırlayacak.

caz.iksv.org
instagram.com/istanbulcazfestivali
twitter.com/istanbulcazfest
facebook.com/istanbulcazfestivali
facebook.com/genccaz