Eurovision için 'ünlü kurulu' toplanıyor

Eurovision için 'ünlü kurulu' toplanıyor
Eurovision için 'ünlü kurulu' toplanıyor
Eurovision'la ilgili tartışmalara son vermenin yollarını arayan TRT, konuyu danışmak için bir 'ünlüler kurulu' yapacak. Yarışmaya kimin katılacağı konusunu sanatçılara danışacak olan TRT, Sezen Aksu ve Tarkan'ı da davet etti.

Hürriyet Gazetesi'nden Sinem Vural'ın haberine göre, TRT Eurovision'a kimin katılacağına bir türlü karar veremiyor. TRT Genel Müdürlüğü Müzik Daire Başkanlığı, Eurovision’la ilgili tartışmalara son vermek için ‘danışma kurulu’ oluşturma yoluna gitti. Sertab Erener’in birinciliğinden bu yana Eurovision’da Türkiye ’yi temsil etmiş şarkıcı, besteci ve eser sahipleri ile sektörün önde gelen isimlerinin yer alacağı Özel Danışma Kurulu, 2 Kasım’da İstanbul Radyo ve Televizyonu Mesut Demir Stüdyoları’nda toplantı yapacak.

Toplantıda, önümüzdeki yıl İsveç’in Malmö kentinde düzenlenecek 58. Eurovision Şarkı Yarışması öncesinde nasıl bir yol izleneceği ve Türkiye’yi temsil edecek ismin nasıl seçileceği tartışılacak. Aralarında Sezen Aksu ile Tarkan’ın da bulunduğu birçok isim, gönderilen özel mail’lerle kurula davet edildi.

Sanatçıların kurulda yer alıp almayacağı ise henüz belli değil.