Ev partileri için ideal bir albüm

Ev partileri için ideal bir albüm
Ev partileri için ideal bir albüm
Hadise'nin 'Aşk Kaç Beden Giyer'i birkaç hafta sonu kafa dağıtmak için ideal, 30 dakikalık sıradan bir pop/dans albümü
Haber: SARP DAKNİ - daknisarp@gmail.com / Arşivi

MÜZİK
Hadise
Aşk Kaç Beden Giyer
Seyhan Müzik


Kubrick’e tersten bir gönderme gibi duran ilginç soyadıyla Hadise hakkında ilk anım 2005’e ait. Tuhaf bir aksanla vurguladığı için midir, bir türlü benimseyemediğim ‘Stir Me Up’ kısa zamanda televizyonda etrafımdan gizli gizli yakalamaya çalıştığım bir zevk suçuna dönüşmüştü benim için.
Sonra ipin ucu kaçtı. Derken bir yılbaşı gecesi TRT ekranında üzerinde korkunç bir kot pantolonla 10’dan geriye sayarken ve bir o kadar korkunç Eurovision şarkısı ‘Düm Tek Tek’i söylerken gördüm onu. Hâlâ kabuslarıma eşlik eden bu şarkıdan yaklaşık 2 yıl sonra yeni bir albüm daha tesadüfen düştü önüme. En azından, leopar desenli elbisesiyle durumu kurtaran ve kendini bu anlamda affettirmeyi başaran Hadise’nin ‘Aşk Kaç Beden Giyer’ini ameliyat masasına yatırıyoruz. 

Sinan Akçıl’ın ardından
Bu albümde onu üne kavuşturan isimlerden Sinan Akçıl yok, malum. Akçıl’ın boşluğunu Hande Yener’in çıkışlı-inişli kariyerinde bir dönüm noktası kabul edilmesi gereken Alper Narman ve onu dans müziğe ısındıran Erdem Kınay’ın yanı sıra çıkış şarkısı ‘Superman’a imza atan Gülşen, Ozan Doğulu ve Deniz Erten gibi kalabalık bir kadro doldurmuş. Gülşen’in fıkır fıkır ve akılda kalıcı ‘Superman’i albümün genel havasını yansıtan bir şarkı değil. Geriye kalan 8 şarkının 5’i ise Kınay’a ait. Daha ilk dinleyişte 5 yaşındaki bir çocuğun bile Akçıl ve Yener ikilisine açık bir gönderme olduğunu anlayabileceği, pek ‘apaçi’ ve oldukça yüksek tempolu dans şarkısı ‘Burjuva’ ile bir nanik yapan albüm, ikinci şarkıyla hemen üzüyor, üçüncüyle kahrediyor, dördüncü şarkıdan sonra da biraz(cık) sarkıyor. Sona doğru yine yükselip Ozan Doğulu’nun ‘Harakiri’si ile ehveni şer bitiyor. Nihayetinde 30 dakikalık sıradan bir pop/dans albümü. Bir hafta sonu vereceğiniz ev partisinde kafa dağıtmak için iyi seçenek. Hafızasız bir millet olduğumuzu göz önüne alarak albümün ömrü hakkında bahisleri açıyorum millet.

PEK YAKINDA TÜRKÇE POP...
*Ferhat Göçer, İstanbul Günay Restaurant, 29 Nisan Cuma
*Kemal Doğulu, Romeo Juliet İstanbul, 30 Nisan Cumartesi
*Suat Ateşdağlı-Atiye, Çanakkale Lodos Bar, 30 Nisan Cumartesi
*Yaşar, Jolly Joker Balans İstanbul, 30 Nisan Cumartesi
*Yalın, Matine 216 İstanbul, 6 Mayıs Cuma
*Candan Erçetin, İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi, 8 Mayıs Pazar
*Kenan Doğulu-Sıla, Santralistanbul, 12 Mayıs Perşembe
*Tarkan, Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü, 14 Mayıs Cts.