"Evet" demeden önce izleyin!

"Evet" demeden önce izleyin!
"Evet" demeden önce izleyin!
Donkişot Tiyatro bu akşam 'Evet, İstiyorum!' adlı komedi oyunuyla İstanbul seyircisinin karşısına çıkıyor. İspanyol yazar Alfonso Paso imzalı oyun, seyirciyi 40 yıllık bir evlilik serüvenine davet ediyor.

RADİKAL - Hipokrat yeminini henüz etmiş, kadınları peşinden koşturan Dr. Manuel ile rahibelerin yetiştirdiği zeki, hırslı, hikâyeci Manuella’nın aşkı bu akşam Kadıköy Kozzy AVM Kültür Merkezi'nde seyirci karşısında olacak. Donkişot Tiyatro'nun geçen hafta ilk olarak Ankara'da sahnelediği İspanyol yazar Alfonso Paso imzalı oyunu 'Evet, İstiyorum!' (Por Si Quiero), kilisede papazın karşısında başlayan 40 yıllık bir evlilik serüvenine davet ediyor izleyicisini. Metni günümüze Çetin Büyükakın günümüze uyarladı, oyunu Raşit Çelikezer yönetti.
Komedi türündeki oyunda sahnede Gökçe Özyol, Yağmur Kaşifoğlu, Şeniz Kurultay, Ortans Kıvanç, Atilla Pekdemir ve Deniz Oral olacak. 

Ekip oyunu şu cümlelerle özetliyor:
"Evet! İstiyorum" demeden önce, acaba kaç çift nikah törenindeyken gelecekten kaygı duyar? Masalsı hayaller kurmuşlardır, birbirleri için yaratılmışlardır, üstelik  aşkları da ölümsüzdür… Hayatın bütün zorluklarına el ele, diz dize, omuz omuza göğüs gereceklerdir… Ömürlerinin sonuna kadar, düşledikleri pembe resmi tamamlayacaklardır… Evlenmeden önceki hayal böyledir… Yoksa niye evlensin ki; ayrı türden, ayrı kişilikte, beyinleri farklı çalışan iki insan?
İşte, oyunun kahramanları Manuel ve Manuella da evlenmeye karar verdiklerinde böyle ideal bir evlilik hayal ediyorlardı… Birbirlerinin eksiklerini tamamlayan, kendilerini yeni baştan keşfedeceklerini, mutluluğa yelken açacakları bir ömür düşlüyordu. Ve  o an geldi, rahibin önündeydiler. Saniyeler sonra arzuladıkları hayata kavuşacaklardı. Ama, beklenmedik bir şey oldu… Hem de çok komik bir şey..."

Oyun bu akşam (9 Kasım Pazartesi) saaty 20.30'da Kozyatağı Kültür Merkezi Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi'nde izlenebilir.