'Eyvah Eyvah 2' çekilecek

'Eyvah Eyvah 2' çekilecek
'Eyvah Eyvah 2' çekilecek
Başrollerini Ata Demirer ile Demet Akbağ'ın paylaştığı ve 2 milyonu aşan izleyici sayısına ulaşan 'Eyvah Eyvah' filminin ikincisi çekilecek

Mustafa SEZEK

ÇANAKKALE - İlki Çanakkale'nin Ezine İlçesi'ne bağlı Geyikli Beldesi, Dalyan Köyü ve Bozcaada 'da çekilen filmin büyük ilgi görmesi üzerine yapımcı Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) şirketi ‘Eyvah Eyvah 2'yi çekme kararı aldı. Ata Demirer'in ikinci filmin senaryosunu tamamladığı öğrenildi. Geyikli Beldesi Belediye Başkanı AK Parti 'li Mustafa Çiçek, ikinci film için BKM personelinin beldeye geldiğini söyledi. Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Bora Şakrak, Salih Kalyon, Bican Günalan, Tanju Tuncel, Caner Alkaya gibi oyuncuların rol aldığı ilk filmin beldenin tanıtımına büyük katkı sağladığını hatırlatan Çiçek, “Turizm sezonunda büyük bir patlama yaşandı. Geyikli Beldesi şimdi turizmcilerin yatırım yaptığı bir cazibe merkezi haline geldi. İkincisi çekilecek filmi, yine beldemizin reklamı açısından çok önemli bulduğumuz için, elimizden gelen katkıyı sağlama çabası içerisinde olacağız” dedi.

Başkan Çiçek, ikinci filmin tamamının Geyikli ve çevresinde çekileceğini anlattı. Çiçek, “Kültür ve sanat adına yapamayacağımız hiçbir şey yok. İkinci filmin çekimleri için tercihlerini Geyikli'den yana kullanan filmin oyuncusu, senaristi ve değerli hemşerimiz Ata Demirer'e, yapımcısı BKM'ye teşekkür ederim” diye konuştu.

İkinci filmin çekimlerinin yapılacağı mekanları ve yöre halkından filmde rol alacak yardımcı oyuncu bulma arayışına giren BKM personeli ise bir açıklama yapmadı.

ATA DEMİRER SİNYALİ VERMİŞTİ

26 Şubat 2010 tarihinde gösterime giren, yapımcılığını BKM, yönetmenliğini Hakan Algül'ün yaptığı ilk filmin çekimleri 17 Haziran 2009'da Geyikli'de başlanmıştı. Filme 22 Nisan 2010'da Geyikli Beldesi'nde bir gala daha yapılmıştı. Ata Demirer, Geyikli'ye gelerek film izlemiş ve burada ikincisinin sinyalini vermişti.(dha)