"Eyvah Eyvah"a Geyikli'de gala

"Eyvah Eyvah"a Geyikli'de gala
"Eyvah Eyvah"a Geyikli'de gala
Filmin bir bölümünün çekildiği Çanakkale'nin Geyikli beldesinde, başrol oyuncuları ile yönetmenin de katılımıyla gala düzenlendi

ÇANAKKALE- Beldenin Odunluk İskelesi mevkisindeki Sunset Restaurant’ta yapılan galaya, başrol oyuncuları Ata Demirer, Özge Şakrak Borak ile yönetmen Hakan Algül ile film ekibi de katıldı.

Gecede bir konuşma yapan başrol oyuncusu Ata Demirer, Kuzey Ege coğrafyasında çekilen hikayenin, aynı sıcaklıkta geçtiğini ve hem yöre halkının, hem de Türkiye’nin filmi sahiplendiğini söyledi.

Demirer, yaz aylarını bölgede geçirdiğini belirterek, yazları burada yaşadığını ve şu anda kendisini İstanbul’a bağlayan çok fazla şeyin olmadığını dile getirdi.

Bir dizide oynamış olsa buraya gelemeyeceğini vurgulayan Demirer, şunları anlattı:

"Boş zamanım var, geldim ve burada tatil yapıyorum. Filmin devamı için bir takım fikirlerim var ama oluşmuş fikirler değil. Benim için filmi izleyenlerin sayısından çok, seyreden insanların ne hissettikleri daha önemlidir. İnsanların filme tekrar tekrar gittiklerini duyduğumda daha mutlu oluyorum. Filmle ilgili şimdiye kadar negatif bir şey gelmedi. Pozitif, sıcak ve samimi beğenilerini herkes bir şekilde ifade ediyor. En hoş olanı ise filmin içinden herkesin komik bir sahnesi var.

Herkes içinden bir espri seçerse kendine, o iş aslında teknik olarak çok sağlam demektir. Ben buna gösterilerden çok alışığım. Mesela gelir üç beş kişi ve muhabbet ederiz. Biri der ki belgeseli sevdim, biri der ki reklamı sevdim. Bu, içindeki malzemenin çok yoğun olduğunu gösteriyor. Hiç tanınmadan önce bile buranın insanının çok naif ve çok derin meseleleri varmış gibi figüratif bir hali vardır. O benim hep ilgimi çekmiştir ve onu senaryoya yansıttım."

Bölgeye ilk kez 1990 yılında gelerek, Assos beldesinde müzisyen olarak çalıştığını söyleyen Demirer, o yıllarda buraya aşık olduğunu kaydetti.

Galaya katılanlar daha sonra filmin gösterimini izlemek üzere belde pazar yerinde kurulan açık hava sinemasına geçti.

Burada filmin başrol oyuncuları Demirer ve Borak ile yönetmen Algül’e beldenin tanıtımına yaptıkları katkılardan dolayı plaket verildi.

Galaya, Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Şinasi Haznedar, Geyikli Belediye Başkanı Mustafa Çiçek, belde belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı. (aa)