Farklı bir Van Gogh deneyimi

Farklı bir Van Gogh deneyimi
Farklı bir Van Gogh deneyimi

İstanbul ve Ankaralı sanatseverler ünlü ressam Vincent Van Gogh’un eserlerini farklı bir deneyimle görme fırsatı bulacak. İlaç sektörünün önemli isimlerinden Abdi İbrahim, 100’üncü kuruluş yıldönümünü dünyanın en büyük ressamlarından biri olarak kabul edilen Van Gogh’un eserlerini bugüne kadar hiç denenmemiş yepyeni bir formatta sunan etkileyici bir sergiyle kutluyor. 10 Şubat-15 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Karaköy Antrepo 3’te, 15 Ekim-30 Aralık tarihleri arasında da Ankara Cer Modern’de sanatseverlerle buluşacak olan sergide, Vincent Van Gogh’un en ünlü eserleri, izleyiciyi ışık, renk ve ses senfonisi ile karşılayacak.
3.000’in üzerinde dijital imajın tek bir hikâye anlattığı sanat ve teknoloji füzyonu olan ‘Van GoghAlive’, Grande Exhibitions Avustralya tarafından tasarlandı ve Singapur’daki dünya prömiyerinin hemen ardından Türkiyeli sanatseverlerle buluşacak olan sergi, 2012 yılı boyunca açık kalacak.
Sergide, ünlü ressamın ‘Teras Kafe’, ‘Kırmızı Üzüm Bağı’, ‘Sandalye ve Pipo’, ‘Kulağı Sargılı Otoportre’, ‘Vazoda 12 Ay Çiçeği’, ‘Ren Nehri’nde Yıldızlı Bir Gece’, ‘Buğday Tarlası ve Kargalar’, ‘Doktor Gachet’in Portresi’ gibi önemli eserleri yer alıyor.