Fast food gibisi yok şişmanım!

Morgan Spurlock'un eğlenceli ve şoke edici belgeseli 'Şişir Beni', 'Amerikalılar neden şişman' sorusunun yanıtını arıyor. Bu yılki filmekimi'nde görücüye çıkan belgeselde Spurlock...

İSTANBUL - Morgan Spurlock'un eğlenceli ve şoke edici belgeseli 'Şişir Beni', 'Amerikalılar neden şişman' sorusunun yanıtını arıyor. Bu yılki filmekimi'nde görücüye çıkan belgeselde Spurlock, ABD'deki obezite salgınını, şişmanlatıcı tüketim çılgınlığının simgesi McDonald's'ın önlenemez yükselişini sorguluyor.
Spurlock'u bu belgeseli çekmeye iten şey ise televizyonda izlediği bir haber programı. Aşırı şişmanlık hakkındaki programda McDonald's'a dava açan iki obez kızın, sunucular ve fast food sektöründen birtakım yetkililer tarafından nasıl aşağılandığını görünce kararını veriyor: Bir ay boyunca günde üç öğün olmak üzere fast food'dan başka hiçbir şey yenmeyecek. Öğün atlanmayacak, mönüde ne varsa hepsi silip süpürülecek. Denek ise Spurlock'un bizzat kendisi. Spurlock'a bu yıl bağımsızların kalesi Sundance'te En İyi Yönetmen ödülünü getiren Jackass'vari 'Şişir Beni', abur cubur yemenin keseye, ruha ve bedene neler mal olduğunu merak edenlere... (Kültür Sanat)