Fatih Akın ve Sibel Kekilli'yi Berlin'de yakaladık!

Fatih Akın ve Sibel Kekilli'yi Berlin'de yakaladık!
Fatih Akın ve Sibel Kekilli'yi Berlin'de yakaladık!

Fatih Akın, Sibel Kekilli ve Ahmet Boyacıoğlu.

Berlin Film Fonu'nda Fatih Akın ve Sibel Kekilli ile selfie, Türkiye Standı'nı ziyaret eden Berlin Belediye Başkanı Michael Müller ile güncel siyaset... İşte Berlinale'den magazinel haberler...
Haber: AHMET BOYACIOĞLU - ahmet@festivalonwheels.org / Arşivi

BERLİN/RADİKAL - Berlin Film Fonu’nun resepsiyonunda Fatih Akın ile karşılaştım. Yeni filminin genç oyuncularıyla kameraların karşısındaydı ve keyfi yerindeydi. Biraz sonra da Sibel Kekilli geldi. O da yönetmenliğe başlamış. Hayatımda hiç yapmadığım bir şeye yeltendim ve Fatih ile Sibel’in yardımıyla bir ‘bencil fotoğraf’ çektim. Böylece ülkemizdeki magazin kültürüne bir katkım olsun. Fatih’le beraber Sibel’i öperken iki fotoğrafımız daha var ama onları göndermeyeceğim.

Berlinlileri gözyaşlarına boğan çocuk: Rauf

Berlin Belediye Başkanı Michael Müller, Avrupa Film Pazarı Yönetmeni Matthijs Wouter Knol ile birlikte Türkiye Standı'nı ziyaret etti. Genelde el sıkışıp ve birkaç cümle konuşup devam ederler, buna engel olmak için kendisine Türk kahvesi ikram etmek istediğimizi söyledim. "Zamanımız var mı?" diye birbirlerinin yüzüne baktılar ve oturmaya karar verdiler. Kahveler hazırlanırken kuruyemiş ve baklava da masaya geldi. Türkiye’deki film üretiminden, Berlin Film Festivali'nden, Avrupa Film Pazarı’ndan söz ettik. Cannes Film Festivali dedikodusu yaptık. Sonra ben yaka kartımı gösterip Belediye Başkanı'na "Angela Merkel ’in mülteci politikasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" diye soruverdim. "Şaka yapıyorsunuz değil mi?" diye cevap verdi. Çok ciddi olduğumu, böyle bir buluşmayı gazetemde haber yapmak istediğimi söyledim. Merkel’in politikasını çok insancıl bulduğunu, ancak Almanya’ya gelen mültecilere iyi yaşam koşulları sağlamanın da önemli olduğunu belirtip, Polonya İngiltere gibi ülkelerden hiç destek gelmediğinden yakındı.
Berlin Belediye Başkanı Michael Müller (sağda), Berlinale'deki Türkiye Standı'nda.  

Türkiyeli girişimcinin hikayesi Berlin Film Festivali'ni hackleyecek!

Konuşmamız sırasında bir fotoğrafçı ve bir kameraman sürekli görüntü aldılar. Belediye Başkanı stanttan ayrılırken kartını verdi, ben de ona kartımı verip Türkiye’den film izlemek isterse haber vermesini söyledim. Bu akşam televizyonlarda, yarın da gazetelerde kendimi görmeyi umut ediyorum. Meşhur mu alacağım ne?
'Türkiye'den dört film Berlin'e seçildi' deyince...
 
'Nuri Bilge Ceylan'a selam olsun'