Fatih Sönmez Van'dan uçtu İstanbul'da ödüle kondu

Amatör fotoğrafçı Fatih Sönmez, Koç Allianz Fotoğraf Yarışması'nda birinciliğe abone olmuş durumda. Geçen yıl aynı yarışmanın renkli kategorisinde birinci olan Sönmez, bu yıl aynı başarıyı tekrarladı.

İSTANBUL - Amatör fotoğrafçı Fatih Sönmez, Koç Allianz Fotoğraf Yarışması'nda birinciliğe abone olmuş durumda. Geçen yıl aynı yarışmanın renkli kategorisinde birinci olan Sönmez, bu yıl aynı başarıyı tekrarladı. Sönmez'in Van'da çektiği fotoğraf 'uçmak' temalı 11. Koç Allianz Fotoğraf Yarışması'nda renkli kategoride birinciliğe değer görüldü. Van'da yaşayan ve ziraat mühendisliği yapan Sönmez, genel olarak insan, yaşam ve doğa fotoğrafları çektiğini söylüyor.
Fatih Sönmez, kendisine ödül kazandıran fotoğrafı da Van İskelesi'nde çekmiş. Önceki gün Koç Allianz Genel Müdürlük Binası'ndaki oditoryumda yapılan ödül töreninde ikinci kez birincilik ödülünü kaldıran Sönmez, "Kazandığım ödüller beni daha fazla fotoğraf çekmek için kamçılıyor" diyor.
Yarışmanın siyah-beyaz kategorisinde ise birinciliğe Orhan Yayla'nın fotoğrafı değer görülüdü. Gürcan Öztürk ikinci, Şekip Ayhan Tünel üçüncü oldu. Renkli kategorinin ikincisi Hasan Metin Soner, üçüncüsü ise Tufan Kartal. Yarışmanın birincileri Sönmez ve Yayla 4.5 milyarın da sahibi oldu. İkincilere 3, üçüncülere ise 2 milyar para ödülü verildi. Ödül töreninde Şefika Kutluer de bir konser vererek yarışmacıların heyecanı paylaştı. Yarışmada ödül alan ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflar 11-17 Aralık tarihleri arasında Fotoğrafevi Koç Allianz Galerisi'nde görücüye çıkacak. (Kültür Sanat)