'Fatih'in Fedaisi: Kara Murat' da 'paralel hain' kurbanıymış!

'Fatih'in Fedaisi: Kara Murat' da 'paralel hain' kurbanıymış!
'Fatih'in Fedaisi: Kara Murat' da 'paralel hain' kurbanıymış!
Filmi eleştirenlere yönelik attığı "Sinek gibi ezileceksiniz" tweet'iyle tepki çeken 'Fatih'in Fedaisi: Kara Murat' filminin yapımcısı Murat Usta, gişede umduğunu bulamayınca işi 'paralel hain'lere kadar vardırdı! Usta, yaptığı yazılı açıklamada "Bugün de devleti ele geçirmeye çalışan her türlü paralel hain gruplar bu hesaplaşmaları bizim üzerimizden yapamayacakları gibi her türlü platformda da medeni ölçüler dahilinde bizi karşılarında bulacaktır" ifadesini kullandı.

172 salonda gösterime girmesine karşın ilk üç günde sadece 64 bin seyircinin izlediği ‘Fatih’in Fedaisi: Kara Murat’ filminin yapımcısı Murat Kara’nın açıklaması şöyle... (Not: Türkçe yanlışları düzeltilmemiştir.)
“Kamuoyuna duyuru,

Büyük emekler harcayarak yapmış olduğumuz Fatihin Fedaisi Kara Murat filmimize ve bu film üzerinden şahsıma birkaç gündür büyük bir karalama kampanyası ve yıpratma çalışması belli kesimler tarafından organize edilmektedir. İddia ediliyor ki şahsım sosyal medya üzerinden insanları tehdit ediyor ve korkutuyormusum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. Ben de bu memleketin bir evladıyim. Eğer ki birini yada birilerini tehdit ettiysem herkes hukuk yoluyla hakkını arayabilir.Benim tepkim daha izlemeden şahsıma, aileme, 2 yaşındaki evladıma ve yüzlerce insanın emek verdiği filmimize karşı bu ahlaksız ve hain saldırılara yöneliktir.

Kara Murat'ın yapımcısı eleştirilere kızdı: Sinek gibi ezileceksiniz...


Ecdad, büyük komutan, muzaffer, çağ kapatıp çağ açan Fatih Sultan Mehmed Han’ın filmde gecen; “Devlet’i Âliyye’nin içi hainlerle dolmuş durumda.” Sözü nedense malum kesimleri rahatsız etmiş. Bugün de devleti ele geçirmeye çalışan her türlü paralel hain gruplar bu hesaplasmalari bizim uzerimizden yapamayacaklari gibi her türlü platformda da medeni ölçüler dahilinde bizi karşılarında bulacaktır. Bu 1000 yıldır devlete ihanet eden fikir yoksunu çevrelerin rahatsızlık sebebi bellidir. Dün Fatih Sultan Mehmed Han’in mücadele ettiği hainlerle bugun de biz her türlü mücadeleye yüce milletimizle birlikte hazırız.
İlk sinema filmimiz olmasina ragmen, çoğu film yapimcisinin hayalinde dahi göremeyecegi gişe basarisina ulasmisken bu tür iftiralarla gündeme gelmemiz dikkat çekicidir. Bataklıkta yaşayan ve sinek gibi, asalak gibi, insanlıktan nasibini almamış, ruhu kirlenmiş kişilerin hem bu dünyada, hem ahirette kendi layığini bulacağı aşıkardir.

Cem Erciyes yazdı. "Kendisini padişah sanan sinemacı"


Filmimiz elbette ki herkes tarafından belirli bir üslub ile elestirilebilir. Ancak ne kadar ilginç ki daha film gösterime girmeden bu maksatli haberler yayılmaya başlamıştır. Bu memleketi yerin dibine sokan, utanç vesilesi olan, küfür dolu filmlere tek kelime edilmiyor, baş tacı ediliyorken bize yönelik böyle bir süreç hayret vericidir. Biz aklı selim her türlü öneri ve eleştiriye açığız. Hatta bu görüşleri seyircilerimiz bize haftanın her günü, her saati ulastirabilir. Bu linç kampanyasının karsisinda bizi ayakta tutan samimi seyircilerimizin filmi sahiplenmesi ve yaptıkları övgü dolu yorumlardir. Onlarada bir kez daha bu vesile ile teşekkür ederiz.

Unutulmasin ki biz inancımız ve edebimiz geregi; “Dik dururuz ancak asla diklenmeyiz. “Bu karalama ve yıpratma kampanyalarının karşısında asla geri adım atmayacagimizi da hatırlatırız. Bu sinema filmi üzerinden siyasi hesaplasmalar içinde bulunmak isteyenler bilsinki biz böyle ucuz iliskilerin içinde olmadık, olmayacagiz. Geldiğimiz ve gidecegimiz yer bellidir.Bu hainlerin yapmış oldukları eski Türkiyeden kalma aliskanliklarin devamıdir. Bilinçaltındaki sapikliklarin dışavurumudur.

Bu memleketin haini de , kahramanlari da dün olduğu gibi bugün de bitmez. Yüce milletimizle birlikte son ses haykiriyoruz;

“Kara Murat biziz ve Yüce Allah’tan başka kimseden de korkumuz yoktur.”

Murat USTA
Fatihin Fedaisi Kara Murat
Yapımcı”


  http://www.radikal.com.tr/127845812784587

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Paralel de paralel - user643830

  Bi ara Ergenekon diye diye kendinize çatışma alanı yaratıyordunuz altı fos çıktı şimdi de başımıza Paralel çıktı. Bunun modası da geçince birşey bulursunuz.

  YENİ TÜRKİYE - user698887

  Yeni Türkiye'nin yönetmeni ! Yeni filmin hayırlı olsun...

  muallim80 - user971041

  Filmi dün izledim. Cüneyt Arkın'ın Kara Murat filmleri bu filmden 100 kat daha güzel. Verdiğim paraya yazık. İzlemeye değmez.

  saçma - user942846

  ne saçmalıyorsun iyi film yaparsan herkes gelir. bak mahzuna biraz örnek al paralel deyip hükümete göz kırpıp beklenti içinde olma çünkü bu yolu şu an herkes yapmaya çalışıyor başka şeyler bul

  Ne paralelmiş arkadaş... - user963074

  Bugunlerde insanlar yaptıkları hırsızlıklar,yanlışlar,üçkağıtlar de ne kadar olumsuzluk varsa ...Bütün bunları örtme adına Paralel safsatasına bağlanıyorlar...Biz de yedik zaten Paranoyaparalelleri...

  Adam kopmuş - user406374

  Birinin bu Tür Hamasi filmlerin ilgi görmediğini söylemesi Lazım adamcağıza. O Türkiye'deki oy verme durumlarına bakıp bu iş tutar Demiş. Ama artık millet din istismarı kokan bırak filmleri, dizileri, en küçük laflardan bile bıktı. Sen Hatayı daha filmin afişindeki "Kılıçlar boynumu vursun, yok bilmemne olsun" millet artık kelle kesme falan görmek istemiyor , bıktı Abidin.geç kaldın konsept olarak hiç ilgimi çekmiyor gitmeyeceğim de. Gittik zaten 1453 vardı yeter... Komedi falan yap madem çok Osmanlıcısın kavuklu ile pişekarı falan yap.. Hamasetten vururum dedin parayı ama olmadı ağlıyorsun şimdi belki devlet,AKP falan kurtarır diye son hareketler.yok paralel yok bilmemne... Yanlış yatırım hepsi bu...

  ... - gümüşisis

  İzlemedim henüz fakat izlemek isterim, ama bu tartışma dili hiç cazip gelmiyor. Mevzu ne onu bile anlamadık.