Fazıl Say, Viyana'da konser verdi

Fazıl Say, Viyana'da konser verdi
Fazıl Say, Viyana'da konser verdi
Ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, Avrupa turnesi çerçevesinde geldiği Viyana'da konser verdi.


Say, tarihi Konzerthaus’un büyük salonunda verdiği solo konserde Franz Liszt, Leos Janacek ve Sergej Prokofjew gibi ünlü bestecilerin eserlerini seslendirdi.

Konzerthaus’un büyük salonunu dolduran 800 kadar müzikseverin coşkulu alkışlarıyla defalarca sahneye davet ettikleri Say, son olarak kendi yorumuyla George Gershwin’in "summertime" eserini çalarak konseri noktaladı.

Çok sayıda Türk ve Avusturyalı müziksever konserin ardından sanatçıyı kutlamak ve albümlerini imzalatmak için kulise akın etti.

Konseri Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Kadri Ecvet Tezcan, birinci Müsteşar İstem Cırcıroğlu ve Başkonsolos İbrahim Mete Yağlı ile muavin Konsolos Mert Özmert de izledi.

Büyükelçi Tezcan konserin ardından kulise giderek Say’ı tebrik etti ve kendisini Viyana’da sık sık görmek istediklerini söyledi.

Bu arada konseri izleyen İsrail’in Viyana Büyükelçisi Aviv Aharon Shir-On’un da korumalarıyla birlikte kulise gelerek, ünlü piyanisti tebrik ettiği görüldü.

Say, İsrail’de zaman zaman konser verdiği için Büyükelçi Shir-On’un da bir hayranı olarak gelip kendisini kutladığını belirtti. (aa)