Fazıl Say'la Yaz'a merhaba

Fazıl Say'la Yaz'a merhaba
Fazıl Say'la Yaz'a merhaba
ENKA Kültür Sanat'ın 'Yaz' programı 25 Haziran'da Fazıl Say ve Arkadaşları konseriyle başlayacak. Ardından Önder Focan konseri ve altı tiyatro temsili yapılacak

İSTANBUL - ENKA Kültür Sanat’ın 22 yıldır yaz, kış ve bahar olmak üzere yılda üç kez düzenlediği etkinlikler dizisinin yaz programı Fazıl Say konseriyle başlıyor. 25 Haziran - 23 Temmuz arasında yapılacak etkinlik programında altı tiyatro temsili ve üç konser yer alıyor.
Fazıl Say ve arkadaşlarının yaz etkinliklerinin açılışını yapacağı konser 25 Haziran Cuma akşamı gerçekleşecek. Konserde Fazıl Say’a keman sanatçısı Cihat Aşkın, tiyatrocu Genco Erkal, çellist Çağ Erçağ, ney sanatçısı Burcu Karadağ ve opera sanatçısı Güvenç Dağüstün eşlik edecek. Brahms ve Schubert gibi bestecilerin eserlerinin yanı sıra, Ulvi Cemal Erkin’in ‘Piyanolu Beşli’si ile Fazıl Say’ın ‘Nazım Hikmet Oratoryosu’ndan bölümler seslendirilecek. ENKA’da 2 Temmuz’da Önder Focan, 9 Temmuz’da ise Nilüfer konserleri gerçekleşecek.
ENKA’da izlenecek tiyatro temsilleri ve tarihleri şöyle: İstanbul Halk Tiyatrosu ‘Alevli Günler’ 30 Haziran, Tiyatro İstanbul ‘Çılgın Ruh’ 7 Temmuz, E.S.E.K ‘Kaygan Zemin’ 14 Temmuz, Tiyatro Kare ‘Çelik Manolyalar’ 16 Temmuz, Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu ‘Aşk Sözleri’ 21 Temmuz, Oyuncular Tiyatro ‘Troyalı Kadınlar’ı 23 Temmuz.
ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak tüm etkinlikler 21.15’te başlayacak. Etkinlik öncesi 20.00’de Taksim -AKM önünden ücretsiz servis kalkacak. Servis için iki gün önceden rezervasyon yaptırmak gerek. Biletler biletix’ten temin edilebilir. 0212 276 22 14 - 15 / 209 (Kültür Sanat)