Festivalde kadın klarnetçiler gecesi

Festivalde kadın klarnetçiler gecesi
Festivalde kadın klarnetçiler gecesi
Serkan Çağrı'nın önderliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Uluslararası Klarnet Festivali, 8-15 Ekim tarihleri arasında 'İstanbul Nefes Alıyor' sloganı ile tüm İstanbul'da başlıyor.

Organizasyonun sanat yönetmeni Serkan Çağrı ‘Tüm İstanbul ’da müzikseverleri her köşede her meydanda her kapalı alanda müzik bekliyor olacak. Nefes bütün insanlar için güzelliklerin yansıması aslında. Festivalimize tüm müzikseverleri bekliyoruz’ dedi.

Festivalin ilk günü, ‘ Genç Nefesler Klarnet Yarışması’ ile başlayacak. Serkan Çağrı, Sehvar Beşiroğlu, Orhan Şallıel ve Samin Grofmeier’in juride bulunduğu yarışma genç nefeslerin kendini göstermesi için gençlere fırsat tanıyor.

Festival, sokak etkinliklerinden, yarışma programlarına, tramvay sahneden, ustaya saygı gecesine ve dünyaca ünlü sanatçıların vereceği konsere kadar zengin bir içerikle devam edecek. Genç müzisyenlerden oluşan müzik grupların İstiklal Caddesi’ndeki ‘’Tramvay Sahne’de Ortaköy Meydanı’nda ve Şehir Hatları Vapur seferlerinde canlı performansları İstanbullularla buluşacak. Yine festival çerçevesinde ressam Şaban Tuncer’in duygu ve birikimlerinden süzülen eserleri, ‘Tınısal Anlamlar’ başlığı ile Cemal Reşit Rey’in Sergi Salonu’nda sanat severler ile buluşacak.

KONSERLER
Müziğin Sultanları (11 Ekim): Kadın müzisyenlerin çalacağı konser CRR’de.

Aşık Veysel anısına ‘Ustaya Saygı’ (12 Ekim)

Aşk-ı Nefes konseri (13 Ekim): Serkan Çağrı ve Ömer Faruk Tekbilek.

Burhan Öçal & Trakya All Stars feat.Sali Okka ve Orkestrası (14 Ekim)

Balkan Clarinet Summit (15 Ekim)