Festival'de son gün!

Festival'de son gün!
Festival'de son gün!
5 Nisan'da başlayan Ankara Mzüik Festivali,Klaus Weise'nin şefliğini üstlendiği Bilkent Senfoni Orkestrası'nın konseri ile sona erecek.

Ankara’da müzikli günlere son noktayı Bilkent Senfoni Orkestrası koyuyor. 30 Nisan Cuma, saat 20.30, MEB Şura Salonu’nda gerçekleşecek konsere ünlü kemancı Rebekka Hartman eşilk ederken, orkestrayı Klaus Weise yönetecek.

Rebekka Hartman kimdir?
Münich 1981 doğumlu kariyerinde birden çok ödüle ve derecelerin sahibi olan Hartrman, birçok ünlü orkestra ile önemli salonlarda boy göstermektedir. Ünlü sanatçımız repertuarında keman için yazılmış hemen hemen tüm eserleri barındırmaktadır. Tınısıyla dinleyenleri ve eleştirmenleri büyüleyen genç yetenek 2006 yılında Bach, Hindemith, Zimmermann’ın eserlerinden oluşan solo albümüyle övgü dolu eleştiriler almıştır.

Klaus Weise kimdir?
Leipzig, Dresden ve Berlin'de eğitim gördü. Daimi şef olarak ilk görev yeri olan Essen'de, Folkwang-Hoschscule für Musik'te 1970 yılından beri profesör olarak şeflik dersleri de vermektedir.Klaus Weise 1990-1997 yıllarında Fransa'da Nice Operası'nda, ardından da İspanya Sevilla'da Müzik Direktörü olarak görev yaptı. Weise Avrupa, ABD, İsrail ve Asya'ya gerçekleştirdiği turnelerde Madrid Devlet Orkestrası, İspanyol Radyo Orkestrası, Lizbon Devlet Orkestrası, Sao Paulo Orkestrası, Tokyo Yomiuri Nippon Orkestrası, L'Orchestre de la Suisse Romande, Halle'deki çeşitli orkestralar ile Kiel, Hamburg ve Çin'deki filarmoni orkestralarını yönetti.Klaus Weise önde gelen tüm Alman, Fransız ve İspanyol orkestralarını yönetti; Amsterdam, Pekin, Brezilya, Kopenhag, Cenevre, Lizbon, Lüksemburg, Londra, Los Angeles, New York, Oslo, Prag, Seattle ve Stockholm'de konserler verdi.