Festivali Radikal'in 'Festival Böceği'yle takip edin!

Festivali Radikal'in 'Festival Böceği'yle takip edin!
Festivali Radikal'in 'Festival Böceği'yle takip edin!

31. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ

200’ü aşkın filmin seyirciyle buluşacağı 31. İstanbul Film Festivali, bu akşam Lütfi Kırdar’da düzenlenecek açılış töreniyle başlıyor. Açılışta Sevin Okyay’la birlikte Türkiye sinemasının önemli yönetmenlerinden Ali Özgentürk, unutulmaz oyuncular Ayşen Gruda, Halit Akçatepe ve görselliğiyle çarpıcı, duygusal açıdan insanın içine işleyen filmleriyle tanınan İngiliz yönetmen Terence Davies’e Sinema Onur Ödülü sunulacak.
Memet Ali Alabora’nın sunacağı törende festivalin yeni bölümlerini başarılı oyuncular Nazan Kesal, Saadet Işıl Aksoy ve Özgü Namal tanıtacak. Ayrıca Hülya Koçyiğit, Tarık Akan ve Yüksel Aksu da özel konuşmalar için sahnede olacak. Törende açılış filmi olarak başrolünde Rachel Weise’ın oynadığı Davies’in son filmi ‘Aşkın Karanlık Yüzü’ gösterilecek.
Radikal de 15 Nisan’a kadar sürecek 31. İstanbul Film Festivali’ni adım adım takip ediyor olacak. Radikal’in görevlendirdiği Festival Böceği, açılış/kapanış töreninden film gösterimlerine, partilerden basın toplantılarına festivalde girmedik delik bırakmayacak ve festivalle ilgili tüm gelişmeleri, kulis bilgilerini twitter, facebook, www.radikal.com.tr ve gazete üzerinden okurlarla paylaşacak.
Festival Böceği’ni twitter’da https://twitter.com/#!/FestivalBocegi bağlantısından takibinize alabilirsiniz. Festival Böceği’nin facebook adresi ise https://www.facebook.com/festivalbocegi