'Fetih' işi ciddiye bindi

'Fetih' işi ciddiye bindi
'Fetih' işi ciddiye bindi

Özel efektleri tamamlanan ?Fetih 1453? filminde, Galata Rıhtımı böyle gözükecek.

İSTANBUL - İstanbul’un fethini anlatan film için çalışmalar sürüyor. Bir süre önce, İstanbul’un fethini Hollywood standartlarında bir tarihi filme dönüştüreceğini açıklayan Fatih Aksoy, filmin ilk aşamasının tamamlandığını duyurdu. Açıklamaya göre yeni dijital teknolojilerin kullanıldığı görsel efektler tamamlandı ve sıra filmin Türkiye çekimlerine geldi. 3 Mayıs’ta başlayacak çekimler, İstanbul, Mersin, Edirne ve Yalova’da gerçekleşecek ve var olmayan birçok tarihi mekân tekrar canlandırılacak. 

Yönetmen Faruk Aksoy
Adı ‘Fetih 1453’ olacak filmin yapımcısi ve yönetmeni Faruk Aksoy. Senaryosunu Attila Engin’in yazdığı ‘Fetih 1453’ün, büyük bütçeli tarihi Hollywood filmleri gibi olması hedefleniyor.
Fatih Sultan Mehmet’in tahta çıkışı ve fetih dönemi arasındaki iki yıllık sürenin ilk kez ele alındığı film, 350 çalışanı ile de Türkiye’nin en kalabalık ekibine sahip projesi. Oyuncu ekibi, büyük çoğunluğu tiyatro oyuncusu olan yeni isimlerden oluşuyor. Fatih Sultan Mehmet’i oynayacak oyuncuysa 1680 kişi arasından seçilen, daha önce beyaz perdede görünmemiş bir yüz. (Kültür Sanat)