Film katarı Kars'a vardı

Ankara Sinema Derneği'nin düzenlediği 10. Avrupa Filmleri Festivali/Gezici Festival, Ankara, Bursa ve İzmir'den sonra bugün Kars'a uğrayacak.

KARS - Ankara Sinema Derneği'nin düzenlediği 10. Avrupa Filmleri Festivali/Gezici Festival, Ankara, Bursa ve İzmir'den sonra bugün Kars'a uğrayacak. Kars Belediyesi'nin desteklediği festival Kars ayağı Tuncel Kurtiz ile Sema Moritz&Ensemble'ın Cahit Irgat-Seyyan Hanım: Şiirler ve Tangolar dinletisiyle başlayacak.
Gezici Festival'in Karslı sinemaseverlere bir sürprizi var: 'Yazı Tura'. 11 Altın Portakal ödüllü filmin Kars galası festival kapsamında yarın saat 20.00'de yapılacak. Galaya yönetmen Uğur Yücel ve başrolde yer alan Kenan İmirzalıoğlu da katılacak.
Festivalin Kars programında ayrıca Vittorio de Sica'nın 'Dün, Bugün, Yarın' ve 'İtalyan Usülü Evlilik', Ettore Scola'nın 'Özel Bir Gün', Peter Lilienthal'ın 'Ülkede Huzur Hüküm Sürüyor', Nanni Moretti'nin 'Sevgili Günlüğüm', 'Sergei Eisenstein'ın Sovyet Devrimi'ni anlattığı başyapıtı 'Ekim' ve Krzysztof Kieslowski'nin 'Aşk Üzerine Kısa Bir Film' ve 'Öldürme Üzerine Kısa Bir Film' adlarıyla da bilinen 'Dekalog 5 ve 6' ile 'Susuz Yaz' gösterilecek. Festival Kars'tan sonra 26 Ekim'de Van'a uğrayacak. (Kültür Sanat)