Fransa'nın en gözde grubunu bedava izleyin!

Fransa'nın en gözde grubunu bedava izleyin!
Fransa'nın en gözde grubunu bedava izleyin!
İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nin bahçesi 19 Haziran Cuma akşamı şu sıralar Fransa'nın en gözde gruplarından Frànçois & The Atlas Mountains konserine ev sahipliği yapacak. Saat 21.00'da başlayan konsere giriş ücretsiz.

Alışılmışın dışında pop tınılar, elektronik orkestrasyonlar ve dünya müziklerinden esinlenen düzenlemeleriyle Frànçois & the Atlas Mountains, şu sıralar Fransa’nın en başarılı ve yaratıcı müzik grupları arasında sayılıyor. Fransız pop-folk müziğinin parlayan ikonu ve müzik eleştirmenlerinin gözdesi olan grup, son albümü ‘Piano Ombre’ vesilesiyle çıktığı dünya turnesi kapsamında 19 Haziran Cuma akşamı 21.00’de İstanbul Fransız Kültür Merkezi bahçesinde bir konser verecek. Konsere giriş ücretsiz olacak.

Frànçois & the Atlas Mountains, söz yazarı, besteci ve yorumcu François Marry’nin önderliğinde kuruldu. François Marry’nin Bordeaux kentinde başlayan, İngiltere ’nin Bristol kentinde süren müzik hayatı 2005 yılında The Atlas Mountains grubu ile birlikte devam etti. Farklı enstrümanlar çalan Amaury Ranger, Pierre Loustaunau, davulcu Jean Thevenin ve İskoçyalı klavyeci Gerard Black’den oluşan The Atlas Mountains’a eşlik eden François Marry büyüleyici sesiyle hem Fransızca hem de İngilizce şarkıları bazen melankolik bazen de şiirsel ve düşsel bir yorumla sunuyor. Frànçois & the Atlas Mountains, İngiliz plak şirketi Domino Records (Arctic Monkeys, Anna Calvi, Franz Ferdinand) ile çalışan ilk Fransız grubu olma özelliğini de taşıyor.

 

DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Live Deezer Session (Piano Ombre)


La Fille Aux Cheveux de Soie (Official Video)

Les Plus Beaux