Game of Thrones Sezon 6'da George R. R. Martin yer almayacak

Game of Thrones Sezon 6'da George R. R. Martin yer almayacak
Game of Thrones Sezon 6'da George R. R. Martin yer almayacak
Game of Thrones (Taht Oyunları) kitabının yazarı George R. R. Martin, dizinin 6. sezonunu yazan ekipte yer almayacağını açıkladı.

RADİKAL - Time dergisinde yer alan habere göre George R. R. Martin, Game of Thrones dizisinin bir sonraki sezonunda yer almak yerine serinin 6. Kitabını yazmaya odaklanacağını açıkladı. Cuma günü kişisel blogu grrm.livejournal.com’dan duyuru yapan Martin, “Buluşmalar ve İptaller” başlıklı bir yazı yazarak “Bir ay kadar düşündüm taşındım ve Game of Thrones’un 6. Sezonunu yazmamaya karar verdim. Senaristler David Benioff, D.B. Weiss, and Bryan Cogman’ın iyi bir çıkaracağına güveniyorum. Şu anda enerjimi mümkün olduğunda Kış Rüzgarı kitabına adamam gerekiyor” dedi.

Martin Şubat ayında bir açıklama yapmış, dizinin 5. sezonunda senaristlerin değişiklikler yaptığını söylemişti. Writers Guild West Ödülleri sırasında konuşan George R. R. Martin “Kitapta ölmeyen bazı karakterler Game of Thrones 5. sezonda ölecek. Bu sezon Taht Oyunları’nın okuyucuları bir hayli üzülecek. Herkes tetikte olsun. David ve D.B. fena halde kana susamış haldeler” demişti.

Game of Thrones'un Khaleesi'si Fifty Shades of Grey'deki rolü reddetmiş

Game of Thrones dizisine Türk kispeti

Game of Thrones yazarı: Kitapta ölmeyen karakterler 5. sezonda ölebilir

Game Of Thrones 5. sezonda karşımıza çıkacak yeni karakter ve oyuncular