Garajistanbul sezona hipnotik gösteri 'Song'la giriyor!

Garajistanbul sezona hipnotik gösteri 'Song'la giriyor!
Garajistanbul sezona hipnotik gösteri 'Song'la giriyor!

Avusturalya'dan gelen 'Song' adlı gösteri 4-6 tarihlerinde beş kez Garajistanbul sahnesinde.

İstanbul'un önemli canlı performans mekanlarından Garajistanbul, eylül programını açıkladı. Yeni sezona 4-6 Eylül tarihlerinde tüm dünyada ses getiren hipnotik gösteri 'Song'la giren Garajistanbul, aynı tarihlerde Sietta & Melbourne Ska Orchestra'yı, 12 Eylül'de Kafası Karışık Kontrtenor Nuri Harun Ateş'i, 19 Eylül'de Kord Vokal, 20 Eylül'de ise Leprous'u ağırlayacak.

2013 kasım ayı itibariyle eğlence sektörünün güçlü şirketlerinden GNL Entertainment ve Revolution in Entertainment’la yoluna devam eden Garajistanbul, yüksek tavanlı mimarisi ve teknik altyapısıyla özellikle canlı performansların İstanbul ’daki önemli adreslerinden biri. Konserden tiyatro gösterisine farklı yelpazede etkinliklere kapılarını açacak Garajistanbul’un kesinleşen eylül programı şöyle...

Song
4 Eylül 19.00, 5-6 Eylül 17.00 ve 19.00
Avustralya’nın kısa sürede tüm dünyada büyük ses getirmeyi başaran gösterilerinden biri olan Song, Avustralya Büyükelçiliği’nin katkılarıyla gerçekleştirilen Australia in Turkey 2015 programı kapsamında beş gösteri için Garajistanbul sahnesinde. Avustralyalı Ranters Theatre ekibi tarafından yaratılan ve Brezilyalı görsel sanatçı Laura Lima ile İngiliz müzisyen James Tyson’ı bir araya getiren Song, izleyicisinin dikkatini tamamen bir dinleme odasına çevirdiği sahnenin üzerine çekiyor. Burada sadece sesler değil, renkler ama her şeyden önemlisi kokular başrolde! İnsan-doğa ilişkisinin karmaşıklığını sorgulayan bu 65 dakikalık hipnotik varoluşçu gösteri, bilgisayar ve televizyonların sunduğu her şeyin antitezi olarak nitelendiriliyor.

Sietta&Melbourne Ska Orchestra
4–5–6 Eylül 22.00
Melbourne Ska Orchestra

Avustralya’nın çıkardığı yetenekli topluluklardan Melbourne Ska Orchestra (MSO), 1993 yılında kuruldu. Avustralya’nın en seçkin müzisyenleri arasından seçilen 35’in üzerinde üyesi bulunan grup, sahneye en az 15 kişilik bir ekiple çıkıyor. Grupla aynı adı taşıyan ilk albümlerini 2013’te yayımlayan MSO, Glastonbury, Montreal Jazz gibi önemli festivallerin yanı sıra Londra’da kapalı gişe konserler de gerçekleştirdi. Renkli ve dinamik ska kültürüne kendine has, yeni bir soluk getiren topluluk, umulmadık yönlere doğru sapan cesur düzenlemeleri ve baştan çıkarıcı melodileriyle tanınıyor.

Sietta

James Mangohig ve vokalist Caiti Baker’dan oluşan Sietta; soul, blues, hip-hop ve elektronik tınıları aynı potada eriten bir sound’a sahip... Grubun ‘The Come Back’ adını taşıyan ilk EP’si hem eleştirmenlerden hem de dinleyicilerden iyi puan alınca 2011 tarihli ilk albümleri ‘The Seventh Passenger’ın da önü açılmış oldu. Gelecekten günümüze taşıdıkları müzikal dokuyu Caiti’nin büyüleyici canlı vokalleriyle birleştiren Sietta, ikinci stüdyo albümleri ‘The Invisible River’la kendi kulvarının en ses getiren gruplarından birine dönüştü. ‘Australia in Turkey 2015’ kapsamında Garajistanbul’da.

Nuri Harun Ateş – Kafası Karışık Kontrtenor
12 Eylül Cumartesi 23.00

Sözü Nuri Harun Ateş’e bırakalım: “Hanımgısslarr, canımgıslarr yepyeni sezon için hazırlıklar sürüyor, 12 Eylül Cumartesi karşınıza yeniden doğmuş gibi çıkmak için ekipçe didinmekteyiz... Hazırlıklar, sürprizler, dekorlar, kostümlerrr daha neler neler... Bekleyiniz kavuşmamız yakındır, bu yeni sezonda yine çoook eğleneceğiz...”

Kord Vokal
19 Eylül Cumartesi 22:00

Dr. Murat Aksoy (vokal), Berk Yakın (gitar), Dr. Serkan Kaya (gitar), Dr. Yusuf Bayrak (bas gitar) ve Dr. Bülent Yardımcı’dan (davul) oluşan grup, bitmek bilmez sahne enerjileriyle hayranlarını her geçen gün arttırıyor.

Leprous
20 Eylül Pazar 22.00 (Konuk grup: Kes)

%100 Music serisi, Norveçli progressive rock grubu Leprous’la devam ediyor! Ünlü Norveçli müzisyen Ihsahn’ın solo projelerindeki grubu olarak isim yapan Leprous, 2011 ve 2013’te yayımladığı ‘Bilateral’ ve ‘Coal’ albümleriyle yeni nesil progressive rock’ın önemli isimlerinden biri haline geldi. Leprous öncesi sahneye çıkacak Kes ise Malt, Can Bonomo, Ceza gibi müzisyenlerle yaptıkları çalışmalardan tanınan Mehmet Demirdelen, Cenk Turanlı ve Emre Kula’dan oluşuyor. Son yıllarda Türkiye’de rock kulvarında çıkan iyi şeylerden biri kabul edilen Kes’i dinlerken Meshuggah, Metallica ve Tool gibi grupların hissettirdiği sertliği, gücü ve enerjiyi anında hissedeceksiniz.
Garajistanbul etkinliklerinin biletleri Biletix'ten edinilebilir.