Garajistanbul üç yaşında

Garajistanbul üç yaşında
Garajistanbul üç yaşında

Garajistanbul, yeni yaşını 25 Ocak?ta Boogie Balagan konseriyle kutlayacak.

İSTANBUL - Şimdiye kadar çağdaş dans ve tiyatro gösterilerine, okuma tiyatrolarına, festivallere, konserlere, sergilere, konferanslara, söyleşilere ve defilelere ev sahipliği yaptı. Yapımları hem yurt içinde hem de yurt dışında çeşitli kentlerde izleyiciyle buluştu, bu arada İstanbul’da kendi izleyici kitlesini de oluşturmayı başardı. Şimdi de üçüncü yaşını kutlamaya hazırlanıyor.
2007’de Mustafa ve Övül Avkıran’ın ‘Burayı farklı disiplinlerin buluştuğu bir çağdaş sanat mekanına dönüştüreceğiz’ söylemiyle yola çıkıp, destekçilerinin de katkılarıyla eski ve bakımsız bir garajdan ‘yarattığı’ Garajistanbul, 25 Ocak’ta üçüncü yaşgünü kutlayacak.
Sanatçıların ‘yaramazlık’ mekânı olarak anılan ve 2008’de ilk yaşgününü ‘Garajistanbul 9/8’ başlıklı bir partiyle, ikinci yaşgününü de Filistin’de yaşanan işgal nedeniyle ‘Aşhura’ gösterimiyle kutlayan Garajistanbul,  üçüncü yaşgününü Boogie Balagan’ın farklı dillerdeki barış şarkılarıyla kutlayacak. Filistinli ve İsrailli iki müzisyenden oluşan Boogie Balagan, Fransız Kültür Merkezi’nin de katkılarıyla 25 Ocak akşamı Garajistanbul’da. Tel: 0212 244 44 99 (Kültür Sanat)