Gazeteci Gaye Coşar hayatını kaybetti

Gazeteci Gaye Coşar hayatını kaybetti
Gazeteci Gaye Coşar hayatını kaybetti
Hrant Dink Vakfı'nın Türkiye-Ermenistan Burs Programı ile gittiği Ermenistan'da proje çalışması yürütürken trafik kazası geçiren gazeteci Gaye Coşar hayatını kaybetti.

RADİKAL - Gazeteci Gaye Coşar, Ermenistan'da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Coşar, Ermenistan- Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında gazetecilik yapmak ve projelerini hayata geçirmek üzere Ermenistan’a gitmişti. Geçtiğimiz hafta geçirdiği trafik kazasının ardından hastaneye kaldırılan Coşar bugün hayatını kaybetti.

Gaye Coşar, uzun yıllardır serbest tercüman ve gazeteci olarak çalışıyordu.

Üniversite hayatına ODTÜ Tarih Bölümü’nde başlayan ancak kısa bir süre sonra Avustralya Western Sydney Üniversitesi’nde İngiliz Edebiyatı ve Psikoloji bölümleri okuyan Coşar, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Uluslararası Göç Örgütü gibi kurumların proje etkinliklerinde tercüman olarak görev aldı.

Emek-sermaye ilişkileri, uluslararası sendikal örgütlenme ve kadın hakları gibi konulara odaklı olarak çalışan, bir dönem Emek Partisi Uluslararası İlişkiler Bürosu’nda da görev alan Gaye Coşar, Evrensel gazetesi ve Evrensel Kültür dergisi için de çevriler yapmıştı. NTV’de de dış haber editörü ve simültane tercüman olarak çalışan Coşar, Al Jazeera Türk’ün inşa sürecinde de iki yıl çalıştı.

Son olarak Hrant Dink Vakfı’nın Türkiye-Ermenistan Burs Programı ile gittiği Ermenistan’da gazeteci olarak çalışmalarını sürdüren Coşar İstanbul ’da yaşıyordu.