Geçen sezon dağılan mahalleli yeniden bir arada!

Geçen sezon dağılan mahalleli yeniden bir arada!
Geçen sezon dağılan mahalleli yeniden bir arada!
Hayranları arasında fenomen haline gelen Leyla ile Mecnun hasreti dün akşam sona erdi!

Radikal.com.tr - 62’inci bölümüyle üçüncü sezonuna başlayan ‘Leyla ile Mecnun’ dizisi, hosgeldinleylailemecnun,

#LeylaİleMecnunİzleGülümse, #kirecburnucakallari, #LM etiketleriyle Twitter ’da gecenin en çok konuşulan konuları arasına girdi. Gecenin sürprizi ise dizinin bir hayranının, Kireçburnu sahilindeki Haydar Aliyev Parkı’nda ‘Leyla ile Mecnun 3. Sezon Açılışı Etkinliği’ gerçekleştirmesi oldu. Katılımın ücretsiz olduğu organizasyona dizinin eski ve yeni sezon oyuncuları Ali Atay, Cengiz Bozkurt, Serkan Keskin, Osman Sonant, Engin Günay, Nalan Kuruçim, Melis Birkan ile yönetmen Onur Ünlü de katıldı. Gecede ayrıca TRT’nin yeni sezon dizilerinden ‘Şubat’ın başrol oyuncusu Türkü Turan ve şu sıralar ‘İşler Güçler’de yer alan eski ‘Leyla ile Mecnun’ oyuncularından Sadi Celil Cengiz de yer aldı.

Üçüncü sezonun ilk golü ise Kamil karakterinin artık dizide olmayacağının, yaz başı final yapan ‘Yahşi Cazibe’ dizisi üzerinden anlatılmasıyla geldi. ‘Yahşi Cazibe’nin finalinde Azeri kızı Cazibe karakteri dolandırıcı olarak resmedilmişti. Söz konusu finalden atıf yapılan sahnede, Mecnun’un “Kamil nerde?” sorusuna Yavuz, “Azerbaycan’da zengin kadınlarla evlenip, onları dolandırıyormuş” cevabını vererek, herkesi şaşırttı.

Geçen sezonun sonunda dört bir yana dağılan mahalleli, yeni sezonda tekrar bir araya geldi. Şekerpare’nin peşinden İzmir ’den giden İsmail Abi de Mecnun’un kendisine ihtiyacı olduğunu hissedip mahalleye döndü. En büyük şok ise ‘Erdal Bakkal’ın mahalleye gelen yabancıların ‘istila ettiği’ ‘Yoga Salonu’na dönüştürülmüş olmasaydı. ‘Bakkalı kurtarırsak mahalleyi kurtarırız’ diye çıkan mahalleli kafa kafaya verdi. Bölümün sonunda anlaşıldı ki mahallenin yabancılar tarafından ele geçirilmesi de ekibin yeniden bir araya gelmesi için Kaan’ın oynadığı bir oyunmuş... Bölüme damgasını vuran ise finalde yayımlanan ve ekibin ‘Olağan Şüpheliler’ kostümleriyle boy gösterdiği yeni klip ‘Kolpa’ oldu.

Hayranlarına yeni bölümü sorduk:

Ulaş Gürpınar – Editör: Son bölümü çok ‘kendimden’ buldum. Artık ‘enayi’ denilen benim gibi tipleri televizyonda görmek yine çok güzeldi. L&M geri döndü, şimdi pazartesi sendromu düşünsün!

Oya Ayalp - Eczacı kalfası: Mecnun biraz süzülmüş, ‘gözlüklü çocuk ’ büyümüş, Yavuz da sanki daha bir yakışıklılaşmış. Leyla ile Mecnun’un yeni sezonunun ilk bölümünü izlemek yaz tatilinden sonra okula dönmek gibiydi. Hem biraz değişmişiz, hem de aslında hep olduğumuz gibiyiz. Biterken çalan şarkı nefisti. Leyla ile Mecnun’un ‘kaseti’ çıksa alırız ama seyyar tezgâhta satılsın.

Ekin Danacı - Çevirmen: Gayet iyi bir dönüş yapmışlar. Özellikle de dizinin esas olayı olan grubun bir araya gelmesi, esas grup olarak yeniden bir şeyler yapması harika olmuş. Doktor bile oradaydı. Yeni yönetmen Murat Ombul’u da çok beğendim. Bir Onur Ünlü değil ama sinerjiyi yakalamış.

Twitter’da ne dendi?

@Berqaskar Bakkal mahallenin kalbidir. Mahallenin kalbini sökmeye çalışıyorlar İskender. Bizi biz yapan değerlerle oynuyorlar #hosgeldinleylailemecnun

@furkanguzun: #hosgeldinleylailemecnun dünkü bölüm süperdi özellikle doktorlar şakası bir daha ki yaza görüşürüz :D gülmekten öldürdü beni o şaka :))))))

@yuruyenoluadam: #hosgeldinleylailemecnun Erdal B.nin form grafiğinin yüksek olacağı bir sezon başladı.

@Dbozkaya: #hosgeldinleylailemecnun Bu dizi bi harika dostum! Yine yapacağını yaptın L&M gülerken duygulandık yine :S #hoşgeldinleylailemecnun