Genç müzisyenlerin uluslararası ödül sevinci

Genç müzisyenlerin uluslararası ödül sevinci
Genç müzisyenlerin uluslararası ödül sevinci
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı öğrencileri, Bulgaristan'da düzenlenen Uluslararası Alman ve Avusturya Müziği Yarışması'ndan birçok ödülle döndü.

16-18 Nisan tarihleri arasında Burgas kentinde düzenlenen ve klasik müzik dağarcığının en önemli bestecilerinin eserleriyle yer alınabilen 11. Uluslararası Alman ve Avusturya Müziği Yarışması’na Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı’ndan viyolonsel hocaları Dilbağ Tokay ilebirlikte giden yetenekli gençler, farklı yaş kategorilerinde birçok ödül kazandı.

12 yaşındaki viyolonselci Ayça Gökdeniz, yarışmanın Yaylı Enstrümanlar 15 Yaş Kategorisi’nde birincilik ödülünün yanı sıra Foundation Virtus Arts ödülü alarak Aralık ayında Rusya ’da düzenlenecek Çaykovski Genç Müzisyenler Yarışması’na ‘ön elemesiz’ davet aldı.

Yaylı Enstrümanlar 19 Yaş Kategorisi’nde ise birincilik ödülü yetenekli çellist Ülker Tümer’in, ikincilik ödülü ise lise 3. sınıf viyolonsel öğrencisi Umut Sağlam’ın oldu.

Eğitimine MSGSÜ Devlet Konservatuvar’nda Seyid Mas ile devam eden lise 3. sınıf obua öğrencisi Gülin Ataklı ise Nefesli Enstrümanlar 19 Yaş Kategorisi’nde birincilik kazandı.

MSGSÜ Devlet Konservatuvarı lise 2. sınıf viyolonsel öğrencisi Buğrahan Sarıbaz ve lise 4. sınıf viyolonsel öğrencisi Gülce Sucular da mansiyon ödülüne layık görüldü.