Genç sanatın yeni önerileri

Büyük sergiler, retrospektifler ve karma etkinliklerin ardından yazla birlikte hızını kesen görsel sanat sezonu, yeni öneri ve önermelerin de ortaya çıkmasına vesile oluyor.

İSTANBUL - Büyük sergiler, retrospektifler ve karma etkinliklerin ardından yazla birlikte hızını kesen görsel sanat sezonu, yeni öneri ve önermelerin de ortaya çıkmasına vesile oluyor. Borusan Sanat Galerisi'nin altıncı yılında istikrarlı bir kültür politikasıyla sürdürdüğü 'Yeni Öneriler, Yeni Önermeler' sergisi, sanatseverlere geleceğin 'piyasası' ve sanat ortamı adına önemli ipuçları sunuyor
27 Temmuz ve 10 Eylül tarihlerinde de ikinci bölümü gerçekleştirilecek olan etkinlik, Beral Madra, Binnaz Tukin, Prof. Tayfun Erdoğmuş ve Ahmet Öktem'den oluşan bir seçici kurulun çalışması neticesinde genç sanatçıları sanat ortamına kazandırıyor.
Genç sanatçıların yapıtlarında genel hatlarıyla topluma bakış açılarını, sanatın eleştirel, aykırı ve evrensel diliyle ortaya koydukları 'Yeni Öneriler, Yeni Önermeler' sergisi, bir anlamda 'sezon sonu' denilerek göz ardı edilen sanat ortamına da yeni ve sıcak bir atmosfer kazandırmayı hedefliyor.
Çeşitli güzel sanatlar fakültelerinin resim ve grafik dallarından seçilerek sergiye katılan sanatçılar ise şu isimler: Borga Kantürk (Dokuz Eylül, Resim), Arzu Özkeskin (Marmara, Resim), Çağrı Saray (Marmara, Resim), İlknur Alparslan ve Tuba Oğuzalp (Mimar Sinan, Grafik) ile Bengisu Bayrak (Marmara, Resim) 'Yeni Öneriler, Yeni Önermeler' başlıklı sergi 21 Temmuz'a kadar Borusan Sanat Galerisi'nde görülebilecek. Bilgi için tel: 0212 292 06 55 (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    İstanbul

    ,

    BERAL MADRA