Genç yönetmen 'm' harfi için yarışıyor!

Genç yönetmen 'm' harfi için yarışıyor!
Genç yönetmen 'm' harfi için yarışıyor!
26 kısa filmden oluşturulacak 'The ABC's of Death' antolojisinin M harfi için düzenlenen yarışmada Türk yönetmen Barış Erdoğan tarafından çekilen 'M is for Mobile' adlı kısa film olumlu eleştiriler aldı.

26 farklı yönetmen tarafından çekilen 26 kısa filmlik antolojinin M harfindeki yarışma için yönetmen Barış Erdoğan tarafından çekilen 'M is for Mobile', 542 film arasında 54. sırada yer alıyor.
The ABC's of Death'in resmi sitesi de bu filmle ilgili şu değerlendirmeye yer verildi: “Açıkcası, Barış Erdoğan’ın  M is for Mobile adlı kısası bizim beklentilerimizin üstünde bir iş… Tür sinemasına uygun kısa filmler  gördüğümüzde, hele de bunu aynı dili konuştuğumuz birileri çekmiş ise çok heyecanlanıyoruz."
Yarışmada kazanan filmi belirlemek için iki aşamalı bir oylama sistemi mevcut. Halk jürisinin yanı sıra,  profesyonellerden oluşan bir ikinci jüri de oy verecek. Sıralama sonunda kazanan film ABC's of Death antolojisinin M harfindeki film olarak yer alacak.
1974 Ankara ’da doğumlu Barış Erdoğan, bir süre kamera asistanlığı yaptıktan sonra  2002 yılından itibaren Rüya İşçileri senaryo grubu dahilinde bir çok televizyon dizisinin senaryo yazımında çalıştı.

'M is for Mobile' filminin yarışmadaki resmi sayfası: http://26th.abcsofdeathpart2.com/entry/m-is-for-mobile/


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Rüya

  ,

  film

  ,

  senaryo

  ,

  Resmi

  ,

  oy

  ,

  yarışma