Gençler 'Kasa'da

'Atina'dan Dönüş' sergisi ile genç sanatçılara kapısını açan Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri bu kez de 'Napoli'ye Doğru 1' ile genç sanatçıları, sanatseverlerle buluşturuyor.

İSTANBUL - 'Atina'dan Dönüş' sergisi ile genç sanatçılara kapısını açan Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri bu kez de 'Napoli'ye Doğru 1' ile genç sanatçıları, sanatseverlerle buluşturuyor. 12. Avrupalı ve Akdenizli Genç Sanatçılar Bienali'ne Türkiye'den katılacak eserler önce Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri'de görücüye çıkıyor.
Napoli'de 22 Nisan-1 Mayıs 2005 tarihleri arasında yapılacak olan bienalde sergilenecek eserler Sabancı Üniversitesi'nin oluşturduğu bir komisyon tarafından seçildi. Sekiz sanatçının eserleri art arda düzenlenecek iki sergi ile izleyici ile buluşacak. Sergilerden ilki olan 'Napoli'ye Doğru 1'de Çilem Dalgıç, Emir Özer, Burcu Yağcıoğlu ve Adnan Yıldız'ın çalışmaları yer alıyor. Sanatçıların ilk önemli uluslararası deneyimlerini oluşturacak bu bienale, Çilem Dalgıç fotoğraf, Emir Özer resim, Burcu Yağcıoğlu desen ve Adnan Yıldız da enstalasyon çalışmalarıyla katılıyor. Sergi 10 Aralık'a kadar görülebilir. Tel: 0212 292 49 39 (Kültür Sanat)