Gençler Radikal sanatta ısrarlı

Marmara Üniversitesi öğrencileri, Radikal sanat sayfalarını üçüncü kez ödüle layık buldu.

İSTANBUL - Marmara Üniversitesi öğrencileri, Radikal sanat sayfalarını üçüncü kez ödüle layık buldu. 'Yılın İletişimcileri Zirvedekiler 2001' anketinden, önceki iki yılda olduğu gibi yine En Beğenilen Kültür Sanat Sayfası'nın sahibi olarak Radikal Kültür Sanat çıktı.
İletişim Fakültesi öğrencileri arasında düzenlenen anket sonuçlarına göre En Beğenilen Sanat Dergisi ise Milliyet Sanat. Sanat alanındaki beğenileri de ölçen anketin birincileri Tiyatro Oyunu dalında Leenane'nin
Güzellik Kraliçesi, Kadın Oyuncu dalında Sumru Yavrucuk, Erkek Oyuncu dalında Müşfik Kenter. Yılın En Beğenilen Kitapları Solmaz Kamuran'ın Kiraze romanı ve Emre Kongar'ın Kızlarıma Mektuplar'ı. Yayınevi ise Can Yayınları. Sinema dalında verilen oyunculuktan senaryoya altı ödülün tek galibi var: Vizontele.
Gençler en çok Hürriyet'in yayın politikasını
ve haber röportaj sayfalarını beğenirken Milliyet'in spor sayfaları, Can Dündar'ın köşe yazıları, Sabah'tan Salih Memecan'ın karikatürleri anketin diğer birincileri. Televizyon dalındaki tercihler ise Kanal D'nin ana haber bülteni, Defne Samyeli ve Ali Kırca'nın spikerliği, NTV'nin Gece Gündüz adlı sanat programı ve CNN Türk'ün Entelektüel Bakış adlı söyleşi programından yana.