'Gençlik dizilerinin önünü açtık'

'Gençlik dizilerinin önünü açtık'
'Gençlik dizilerinin önünü açtık'
Ekranların sevilen gençlik dizisi 'Kavak Yelleri'nin Aslı'sı Pelin Karahan, ?Gençlik dizilerinin önünü açtık. Artık her kanalda bir tane var? diyor.


‘Kavak Yelleri’ dizisinin sizin için öneminden bahsedebilir misiniz?
Profesyonel olarak bu işe ‘Kavak Yelleri’ ile adım attım. Diziye başladığımda 22 yaşındaydım, şimdi 26 yaşındayım.

Dizi olmasaydı şu anda ne yapıyor olurdunuz? Turizm mezunuyum. Herhalde mesleğimi yapıyor olurdum. Zaten kafamda bu işi yapmak yoktu.

Dört yıl boyunca Aslı karakterini oynamaktan sıkılmadınız mı? Tekdüze giden bir dizi değil. Yeni karakterler girip çıkıyor, olaylar gelişiyor. Sıkılmak mümkün değil, hatta hala şaşırıyorum. Deli dolu hayatlar var. Kendi hayatım daha sıkıcı diyebilirim.

Efe ile Aslı ne zaman karşılaşacak? Hikâyenin gidişatı çok iniş çıkışlı. Ama az kaldığını hissediyorum.

Aslı’yı gelecek bölümlerde neler bekliyor? Benim de beklediğim Efe ile Aslı’nın karşılaşması. Öldüğünü sandığı birinin gelmesi büyük şok olur. Ama tekrar birlikte olurlar mı, emin olamıyorum. Aslı’nın başına gelenleri yaşasaydınız, tavrınız ne olurdu?

Benim o tarz karmaşalarım olmadı. Yaşamadan konuşmak çok zor. Herhalde mantıklı hareket etmeye çalışırdım. Aslı da aslında mantıklı bir kız. Ama duygusal tarafı daha ağır basıyor.

Rol arkadaşlarınızla yaşlarınız birbirine çok yakın. İyi anlaşıyor musunuz?
Çok iyi anlaşıyoruz. Zaten iyi anlaşmasaydık, bu kadar uzun sürmezdi.

Şu sıralar reklam filmlerinin vazgeçilmez ismi haline geldiniz.
Reklamlar çok keyifli. Biraz üst üste oldu, ayni anda yayınlanan iki reklamda yer aldım. Dizi de devam ediyor, televizyonu kaplıyorum galiba.

Oyunculuk sizin için ne ifade ediyor?
Aklımda yokken bir anda karşıma çıktı. Ve tutundum gibime geliyor. Şu an iyi gidiyor ama ilerde ne olur bilmiyorum. Biraz da arz-talep meselesi. İnsanlar beni görmek isterlerse, devam ederim.

TV’deki gençlik dizilerini beğeniyor musunuz?
Bizim başladığımız yıl yoktu aslında. Gençlik dizilerinin önünü açtık diye düşünüyorum. Neredeyse her kanalda bir gençlik dizisi var artık. Gerçi gençlik diyoruz ama sadece gençler izlemiyor, her yaş grubundan insanlar izliyor.

Amerika’dan uyarlanan dizilerle ilgili ne düşünüyorsunuz?
Sonuçta bu üretmemek anlamına gelmiyor. İlla ki senaryoda Türk örf ve adetlerine göre değişiklikler yapılıyor, kadro ona göre seçiliyor. Birebir kopyalanması zaten mümkün değil. Bence oradaki formatları buraya taşımak da bir yaratıcılık.

Şanslı olduğunuzu düşünüyor musunuz?
Şanssızım desem haksızlık etmiş olurum. Başarısız olabilirdim, her şey oturmayabilirdi… Ama bende bir ışık görmeselerdi de o şansı vermezlerdi.

Oyunculukla ilgili hedefleriniz neler?
Şu an çok güzel bir iş yapıyorum, daha da devam edecek. Sonrasını görmek çok zor. ‘Beş film çekmem lazım, Hollywood ’da yer almam lazım ‘ gibi düşüncelerim yok. Ama olursa şahane olur. Belki bu doğru değil, insanın hedeflerinin olması lazım. Ama şu an olduğum yerde çok mutluyum. İnşallah daha iyi olur.

Kendinize vakit ayırdığınız zamanlarda neler yapıyorsunuz? Evde vakit geçirmeyi seviyorum. Zaten kış geldi, hiç sokağa çıkasım yok. Gece hayatım da yok. Yemek yapıyorum, yeni tarifler deniyorum, yağlı boya resim yapıyorum… Ama resim yapmayı biraz daha ilerletmek istiyorum. Belirli bir sayıya ulaşırsam sergi açabilirim.
    ETİKETLER:

    Hollywood