Genişletilmiş 'Kralın Dönüşü'nü beklerken

Geçen yıl bu zamanlar 'Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü'nün gösterime girmesine kaç gün, saat, dakika kaldığını hesaplamak ve filmin fragmanını kare kare hafızamıza kaydetmekle meşguldük.

İSTANBUL - Geçen yıl bu zamanlar 'Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü'nün gösterime girmesine kaç gün, saat, dakika kaldığını hesaplamak ve filmin fragmanını kare kare hafızamıza kaydetmekle meşguldük.
Gel zaman git zaman... Efsanevi üçlemenin tamamlanmasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti ve şimdi sıra, üçlemenin son halkası olan 'Kralın Dönüşü'nün 'genişletilmiş versiyon'unun DVD'sinin yayımlanmasını beklemeye geldi. Ama çok değil, sadece iki hafta bekleyeceğiz. 14 Aralık'ta filmin DVD'si piyasaya sürülmüş olacak.
Peter Jackson'ın ticari gösterim için değil ama, herhalde üçlemenin ve tabii kitapların hayranlarına 'buyrun, gözünüz doysun!' diyerek çektiği ekstra 50 dakikalık görüntüler (kamera arkası görüntülerinden mürekkep iki diski hesaba katmıyoruz bile) arasında neler yok ki! Sauron'un Ağzı; Aragorn'un Palantir aracılığıyla kendini Sauron'a ifşa etmesi; Saruman; Faramir ve Eowyn aşkının filizlendiği Şifa Evleri... Hepsi ve daha fazlası DVD'de!
Siz en iyisi şimdiden siparişinizi verin. Siparişiniz gelene kadar da 'Yüzüklerin Efendisi' üçlemesinin resmi internet sitesi olan 'www.lordoftherings.net' adresinden 'Kralın Dönüşü'nün genişletilmiş versiyonunun tanıtım video klibini izleyin. Böylece geriye bir tek, 'Sith'in İntikamı'nı beklemenin yükü kalsın! (Kültür Sanat)