George Clooney'e prestijli onur ödülü

George Clooney'e prestijli onur ödülü
George Clooney'e prestijli onur ödülü
Amerikalı Hoyllwood yıldızı George Clooney, sinema dünyasının prestijli ödülü Altın Küre'de Cecil B. De Mill adına verilen onur ödülüne değer görüldü. Clooney için "Kamera önünde ve arka-sında beyazperdeye büyük katkısı oldu" dendi

Amerikalı aktör, yönetmen ve yapımcı George Clooney, Altın Küre’nin prestijli onur ödülü Cecil B. DeMille’e değer görüldü. Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından dağıtılan Altın Küre Ödülleri, 11 Ocak 2014’te 72’nci kez sahiplerini bulacak. Clooney, törende başarılı yönetmen Cecil B. DeMille’in adına verilen ödülü alacak. Etkinliğin organizatörü Theo Kingma, dün yaptığı açıklamada Clooney’yi, “Kamera önünde ve arkasında beyazperdeye yaptığı katkılardan dolayı” ödüle layık gördüklerini açıkladı. Kariyeri boyunca 40’ı aşkın filmde ve TV dizisinde rol alan aktör, daha önce iki Oscar ve dört Altın Küre Ödülü’ne de değer görülmüştü. Dur durak bilmeyen Clooney’nin rol aldığı Tomorrowland isimli bilimkurgu filmi gelecek yıl gösterime girecek.
Cecil B. DeMille Ödülü, 1952’den bu yana sinema dünyasına kayda değer katkılarda bulunan kişilere dağıtılıyor. Daha önce Cecil B DeMille Ödülü’nü kazanan isimler arasında Sophia Loren, Woody Allen, Jodie Foster, Morgan Freeman ve geçen ay yaşamını yitiren Robin Williams da bulunuyor. (Taraf)