George Dalaras'a bu kez konser izni verdiler

George Dalaras'a bu kez konser izni verdiler
George Dalaras'a bu kez konser izni verdiler

Dalaras, 26 Haziran?da Açıkhava?da olacak.

İSTANBUL - Yunan müziğinin efsane ismi George Dalaras’ın 26 Haziran’da İstanbul’da bir konser vereceği açıklandı. Dalaras’ın, bu ilk İstanbul konseri olacak. Üç yıl önce de konser vermek üzere gelen Dalaras’a Valilik izin vermemiş, konser iptal edilmişti.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği konser, 26 Haziran Cumartesi akşamı saat 21.00’de Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşecek. Konser, Dalaras’ın ilk Avrupa turnesinin 25. yıldönümü dolayısıyla çıktığı ‘Encore Tour’ kapsamında gerçekleşecek. Dalaras’a, Mikis Theodorakis’in eşlik edeceği konserin onur konuğu ise Zülfü Livaneli olacak. Konserin Biletix tarafından aracılığıyla satılacak biletlerinin fiyatları, 40-250 lira arasında değişiyor.
Kırk yıllık kariyeri boyunca 65 albüme imza atan Dalaras, Sting, Bruce Springsteen, Paco de Lucia gibi isimlerle şarkılar söylemiş dünyanın her yerinde dinlenen bir şarkıcı. 2007 yılında Patrikhane’nin davetlisi olarak İstanbul’a gelen Dalaras Ortadoks Gençlik Kurultayı sonrası Rumelihisarı’nda vereceği konseri Valilik izin vermediği için iptal etmişi. Valilik, ‘eksik evrak’ı gerekçe göstermiş, Dalaras ise durumu ‘Türkiye’deki seçim atmosferine’ bağlamıştı. (Kültür Sanat)