Gerçek reytingler ortaya çıktı

Candan Erçetin, Sezen Aksu, Cem Yılmaz, Ajda Pekkan ve Kenan Doğulu gibi yaz ayları boyunca İstanbul'da sahneye çıkan ünlü isimlerin 'gerçek' reytingi ortaya çıktı.

İSTANBUL - Candan Erçetin, Sezen Aksu, Cem Yılmaz, Ajda Pekkan ve Kenan Doğulu gibi yaz ayları boyunca İstanbul'da sahneye çıkan ünlü isimlerin 'gerçek' reytingi ortaya çıktı. Zaman gazetesinde, İbrahim Balta imzasıyla dün yayımlanan 'Devletin sıkı denetimi, sanatçıların gerçek reytingini ele verdi' başlıklı habere göre devlet, yürüttüğü sıkı vergi denetimi kapsamında yaz aylarında İstanbul'daki açık hava konserlerini takibe aldı.
Buna göre Candan Erçetin, Sezen Aksu ve Cem Yılmaz, biletleri en erken tükenen sanatçılar oldu. Erçetin'in, 4 bin koltuklu Açıkhava'da verdiği konserinden 661 milyar liralık hasılat elde edildi. 1347 koltuklu Rumelihisarı'nda sahneye çıkan Folklorama, Demir Demirkan ve Sunay Akın elde ettikleri hasılatla organizatörleri zarara uğrattı. Demir Demirkan'ı 242, Folklorama'yı ise sadece 90 kişi izledi. (Kültür Sanat)