"Gerzeklerden sıkıldım artık Türk festivali yok'

"Gerzeklerden sıkıldım artık Türk festivali yok'
"Gerzeklerden sıkıldım artık Türk festivali yok'
Altın Koza Film Festivali bitti ama ödül tartışması twitter üzerinden sürüyor. Yönetmen Zeki Demirkubuz ve oyuncu Laçin Ceylan isyanlarını tweetleri ile ifade ettiler.

Radikal.com.tr - Adana Altın Koza Film Festivali’nde ödül verilen ve verilmeyenlerin twitter tepkileri sinema dünyasında günün konusu oldu!

Yönetmen Zeki Demirkubuz, festivalde yarışan "Yeraltı" filminin beklediği ödülleri alamamasını twitterde yazdığı bir mesajla protesto etti.

Festival jürisini eleştiren Demirkubuz, bundan sonra Türk festivallerine katılmayacağını da açıkladı. Demirkubuz tweet’inde, “Bu filmleri kendileri jürilik yapsın diye çektiğimi zanneden gerzeklerden çok sıkıldım artık. Bundan sonra Türk festivallerinde yarışmak yok” dedi.
Yeraltı filmi, festivalden yalnızca Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde Nihal Yalçın ve En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde Engin Günaydın'ın (İlyas Salman ile ortak) ödüllerini alabilmişti.

CEYLAN DA KIZGIN!

Altın Koza’daki tweetli tartışmaya En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nü, “Gözetleme Kulesi”ndeki rolü ile paylaşan Laçin Ceylan da katıldı. Ceylan tweetlerinde oyuncunun rolünün öneminin rolün süresi ile ölçülmesine tepki gösterdi, “Rolün kısa vya uzun olmasına önem verilmesi ancak Türk tipi 1 cehalette konu olur. Kısa zamandaki performans çok daha zordur v ustalık ister.” Ceylan bir başka tweet de ise şunları yazdı, “Edebiyatçı olamamış 50lik tiplerin sinema yazarı olması var. Kişiselleşmiş 1 zavallı saldırganlık v kadınsı kıskançlık içindeler..."