Gezici Festival'in rotası belli oldu: İlk kez...

Gezici Festival'in rotası belli oldu: İlk kez...
Gezici Festival'in rotası belli oldu: İlk kez...

Gezici Festival, 9-10 Aralık ta ilk kez Kastamonu ya uğrayacak.

Ankara Sinema Derneği tarafından düzenlenen ve 20 yıldır Türkiye'yi şehir şehir gezen Gezici Festival'in bu yılki rotası belli oldu. 27 Kasım'ta Ankara'da başlayacak 21. Gezici Festival, 4-7 Aralık'ta en son 10 yıl önce gittiği Bursa'da seyircileriyle özlem giderecek, ardından da 9-10 Aralık'ta ilk kez Kastamonu'ya uğrayacak.

20 yıldır Türkiye ’yi şehir şehir gezen, Artvin, Sinop gibi sinemanın bile olmadığı kentlere uğrayan Gezici Festival, 21’inci yolculuğuna hazırlanıyor. Ankara Sinema Derneği tarafından Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 21. Gezici Festival, her yıl olduğu gibi Ankara’dan yola çıkacak. 27 Kasım - 3 Aralık’ta başkentteki gösterimlerinin ardından, 4-7 Aralık tarihleri arasında Bursa’ya konuk olacak. Gezici Festival yolculuğunu, 9 - 10 Aralık’ta Kastamonu’da tamamlayacak.

Uğur Yücel: Sinemaya kabardığımda...

Bu yıl 21’inci kez yollara düşmeye hazırlanan Gezici Festival, en son 10 yıl önce gittiği Bursa’da seyircileriyle özlem giderecek. Bursa gösterimlerini geçtiğimiz haftalarda ilk kez kapılarını açan Sanat Mahal’de gerçekleştirecek festivalde film ekipleri de Bursalı izleyiciyle buluşacak.
Gezici Festival'den unutulmaz hikâyeler

20’nci yılında bir ilki gerçekleştirerek Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ersoy Soydan’ın davetini geri çevirmeyen ve dönüş yolunda Kastamonu’ya uğrayan festival, yoğun ilgiyle karşılandığı Kastamonu’yu bu yıl programına dahil etti. 1995’ten bu yana dünya ve Türkiye sinemasının en yeni ve çarpıcı filmlerini ülkenin değişik kentlerindeki sinemaseverlerle buluşturan Gezici Festival, Kastamonulu seyircisiyle bu yıl bir kez daha bir araya gelecek.
Onları hiç böyle görmediniz!

Festival seyircisini, 21’inci yılda da birçok sürpriz bekliyor. Klasikleşen bölümlerinin yanı sıra özel bölümleri ve konuklarıyla da her yıl dikkat çeken festivalde, bu yıl da sinema üzerine söyleşiler ve çeşitli atölye çalışmaları yer alacak. İlk yılından beri Gezici Festival’i yalnız bırakmayan ve her yıl festivale birbirinden özgün afişler sunan Behiç Ak, 21’inci yılda da hazırladığı afişle Gezici Festival’e desteğini sürdürüyor.

Ayrıntılı bilgi için:
ankarasinemadernegi.org
facebook.com/gezicifestival
twitter.com/gezicifestival
vimeo.com/gezicifestival
instagram.com/gezicifestival