Ghetto, Şubat ayında yine çok renkli

Ghetto, Şubat ayında yine çok renkli
Ghetto, Şubat ayında yine çok renkli
İstanbul'un eğlence mekanlarından Ghetto, Şubat ayında Cem Adrian'dan Jay Jay Johanson'a birçok sanatçıyı konuk ederken, yine çok eğlenceli partilere ev sahipliği yapacak

 

Etkinlik: Cem Adrian
Tarih: 4 Şubat Perşembe
Saat: 22.00
Ücret: 25 – 20 TL
www.ghettoist.net
Sesin sınırlarını yeniden tanımlayan, adeta nefesten ibaret mucize ses Cem Adrian; yoğun ilgi gören performanslarının bir yenisiyle 4 Şubat Perşembe akşamı Ghetto’da. Essentials/Seçkiler ve Emir isimli iki albümü bulunan sanatçı, bestelerini enstrüman taklitlerinin de eşliğinde seslendiriyor ve bizi soprano’dan başlattığı yolculuktan bas bariton’la uğurlayabiliyor. İlginç performansı ile adeta her konseri bir ayine dönüşen Adrian’ın bu yılki ilk Ghetto programını ajandanıza not edin.

Etkinlik: Motown Party Vol.2 feat. Theo Parrish (Detroit)
Tarih: 5 Şubat Cuma
Saat: 22.30
Ücret: 30-20 TL
Web: http://www.myspace.com/soundsignature
www.ghettoist.net
Kasım ayında ilki gerçekleşen ve Ghetto klasikleri arasına giren Motown Party’nin ikinci ayağında Detroit’in, yani Motown’un kalbinin attığı sokakların en önemli, en özel müzik adamlarından Theo Parrish kulaklarımızın pasını silecek. Çocukluk yıllarını Chicago’da house müzik sahnesinin içinde geçiren Theo Parrish, caz müzisyeni amcası Dexter Sims’in zorlamasıyla küçük yaşta müziğe başladı. Daha sonra Detroit’e taşınan dahi prodüktör tarzını daha da geliştirdi ve house müziğe yeni bir soluk getirdi. Yüzlerce remix, değişik tarzların eşsiz birleşimi ve yaratıcılığıyla reklamlara konu olmuş olan Theo Parrish, 5 Şubat Cuma gecesi Detroit’ten çıkmış en güzel şarkıları kendine has stiliyle bizlerle paylaşacak. Fattish’in ev sahipliği yapacağı ve kaçırılmaması gereken bu gecede funk ve house müziğe doyacaksınız!
*Warm-up by Fattish
*Visuals by x-static

Etkinlik: Carlsberg Presents Jay Jay Johanson (Stockholm)
Tarih: 6 Şubat Cumartesi
Saat: 22.30
Ücret: 40-50 TL
www.urbanbug.org
http://www.jay-jayjohanson.com/
http://www.myspace.com/jayjayjohanson
www.ghettoist.net
Romantik müziğin İsveçli cool temsilcisi Jay Jay Johanson Türkiye’de hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine sahip. Konserleri izdiham derecesinde yaşanan Johanson, Urbanbug tarafından düzenlenen ‘Urban Beatz 2’ partisinde şehir böceklerine Ghetto’da muhteşem bir gece yaşatacak. Tüm albümlerinden seçilmiş şarkıların yanı sıra son albümü “Self Portrait” albümündeki şarkılarının da yer aldığı bir repertuarla gelen Jay Jay Johanson’un bu konserindeki sürprizi ise, değişik yorumu ile izleyicileriyle farklı bir şekilde buluşturacağı Frank Sinatra şarkıları olacak. 6 Şubat gecesi, konser sonrasında session’da gerçekleşecek after party’de ise setin başında ‘Geleceğin Sasha’sı’ olarak gösterilen DJ Marc Vedo’ olacak.
Urban Bug’ın resmi internet sitesi olan www.urbanbug.org ‘un portal ve sosyo gibi bölümlerinin yanı sıra, web ve mobile cihazlar üzerinde çalışan “Bug Nerede”nin tanıtılacağı, müzik ve eğlencenin buluşma noktası “Urban Beatz2” partisinde tüm kentlilerin iletişim platformu olacak Urban Bug internet sitesi (www.urbanbug.org), yaratıcı sanatçılardan oluşan tasarım ekibi tarafından üretilen “ Urban Fetish ” markası altında topladıkları, Urban Bug tekstil koleksiyonu ve aksesuarları, vazgeçilmez alternatif aylık kent rehberi “Urban Bug Dergi” şehir böceklerine ulaşacak. Carlsberg ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan “Urban Beatz 2 ” partisi tüm yenilikleri ve sürprizleri ile Urban Bug kültürünün ayrıcalıklarını hatırlatmaya devam ediyor.

Jay Jay Johanson
İsveç doğumlu şarkıcı ve besteci Jay Jay Johanson, 1996’da yayınladığı ilk albümü “Whiskey”de kendine has jazzy, trippy vokali ile dikkat çekerek dünya listelerinde hızla yükselmeyi başardı. Bu albümün unutulmaz şarkıları “So Tell the Girls That I Am Back in Town” ve “It Hurts Me So” ile akıllarda yer ettikten sonra, yayınladığı her albümüyle farklı bir tat yakaladı. Dinleyici kitlesi gittikçe genişleyen, müziğinin sınırları İsveç’i aşarak tüm Avrupa ve hatta Amerika’ya yayılan sanatçı, sesindeki melankolik, gizemli hava ve sıra dışı görüntüsü sayesinde dinleyicilerini hipnotize eden bir güce sahip. Şarkı sözlerindeki şiirsellik ve yayınladığı her albümde farklı ülkelerden önemli isimlerle çalışarak kazandığı müzikal zenginlik ile gözle görülür bir evrim geçirdi. İlk üç albümünde sergilediği depresif ve karanlık tavrı 2003 yılında yayınladığı “Antenna” albümünde elektronik altyapı ile zenginleştirerek biraz daha neşeli bir kimliğe dönüştürdü. Özellikle bu albümden çıkan “On the Radio” adlı parçası çok sevilmişti.
2009’da çıkardığı yeni albümü “Self Portrait” ile Johanson’ın melankolik sözleri ve orkestral vizyonu “Self-Portrait”in merak uyandıran, yer yer zorlayan bir albüm olmasını sağlıyor. ‘Wonder Wonders’ın ilk single olarak yayımlandığı ve Jay-Jay Johanson’ın birbirinden güzel duygu yüklü şarkılarının yer alacağı bu konseri kaçırmayın!

Marc Vedo
Yarı İngiliz anne ve Portekiz’li bir babanın çocuğu olan Marc Vedo, halen çalışmalarını İngiltere’de prodüktör, yapımcı, aranjör ve DJ olarak devam ettiriyor. Boy George’nin de tüm dünyadaki menajerlik haklarını elinde bulunduran Marc Vedo, DJ Magazine dergisi tarafından “uluslararası en çok ilgi gören DJ’ler” listesinde olan Marc, Mixmag dergisi tarafından da geleceğin Sasha’sı olarak tanımlandı.

Etkinlik: !F İstanbul Açılış Partisi: Magda DJ Set (Minus/Berlin/Germany) Heartthrob Live(minus / New York, USA)
Tarih: 12 Şubat Cuma
Saat: 22.30
Ücret: 20-25 TL
http://www.ifistanbul.com
www.ghettoist.net
Akıllı dans müziğinin bir numaralı ismi Richie Hawtin’in Berlin’de kurduğu efsanevi plak şirketi Minus’ın 10.senesini kutlamak için yaptığı Kontakt turu etrafında dönen filmi bu sene !f İstanbul programındaki yerini aldı. Filmi gösterip parti yapmamak mümkün mü? !f, bu seneki açılış partisinde Minus ekibini ağırlıyor. Berlin’den kapıp getireceği minimal teknosuyla !f’çileri fena halde kendinden geçirecek yıldız isim yetenekli prenses Magda olacak. Onun hemen öncesinde Jesse Siminski (aka Heartthrob) setin başına geçiyor. Havaya şimdiden girmek için Magda’nın Minus’tan çıkardığı 72 şarkılık remix CD’si ‘She’s a Dancing Machine’’i dinlemeye başlayabilirsiniz.

Etkinlik: Sofa Surfers (Viyana)
Tarih: 13 Şubat Cumartesi
Saat: 22.30
Ücret: 25-35 TL
http://sofasurfers.info/
http://www.myspace.com/sofasurfers
www.ghettoist.net
1996 senesinde Viyana’da kurulan Avusturyalı grup Sofa Surfers, bir sene sonra çıkardığı “Sofa Rockers” albümüyle büyük bir çıkış yakaladı. Sonraki yıllarda çıkardıkları “Transit”, “Cargo” ve “Encounters” albümleri ise grubun elektronik müzik dünyasında yerini sağlamlaştırdı. Özellikle “Encounters” albümündeki “Can I get a witness” ve “See the light” parçaları elektronik müzik klasikleri arasına girdi. Elektronika, rock, trip-hop ve hip-hop etkileşimlerinin üst seviyede olduğu tarzlarıyla farklı duruşlarını bozmayan Sofa Surfers, yeni albümleri “Blindside”ı tanıtmak, klasik haline gelmiş enfes parçalarını İstanbul’daki hayranlarıyla paylaşmak ve Avrupa Turnesi’nin açılışını yapmak üzere 13 Şubat Cumartesi gecesi Ghetto’da unutulmaz bir performansa imza atmak için gün sayıyor.
*Warm-up by Ahmet Güneş
*Visuals by x-static

Etkinlik: Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars ‘San Valentin’
Tarih: 14 Şubat Pazar
Saat: 22:30
Ücret: 25-35 TL
www.ghettoist.net
Projeden projeye koşarak Latin müziğin her versiyonunu Türkiye’ye sevdirmeye yemin etmiş görünen Ayhan Sicimoğlu, özleyenler için her zamanki nefasetiyle müzik yapmak üzere grubu Latin All Stars’la Ghetto’da. Latin türünün en sevilen örnekleriyle bu tarzda düzenlenmiş bizden şarkılar, arada Sicimoğlu esprileri, All Stars’ın bitmek bilmez enerjisiyle unutulmaz bir Sevgililer Günü sizi bekliyor. Sevgililere romantik parçalar hazırlandığı tüyosunu da aldığımız gece için yerlerinizi şimdiden ayırmanızda fayda var. Dilerseniz ruhunuzu okşayan müziklere bu gece için oluşturulmuş lezzetli metto mönüsünü dahil edebilirsiniz. Ghetto’nun 2. Katında hizmet veren metto restorant, romantik atmosferi, şık dekoru ve başaşçı Hilda Mamas’ın hünerli elleriyle Pazar akşamı sevgililerin hizmetinde…

Etkinlik: 123
Tarih: 17 Şubat Çarşamba
Saat: 22:30
Ücret: 20 TL
http://www.myspace.com/123fromistanbul
http://www.123theband.com/
www.ghettoist.net
2004 senesinde bir araya gelen ve Berke Can Özcan, Burak Irmak, Feryin Kaya ve Dilara Sakpınar’dan oluşan 123, ilk albümünü 2009’da ‘’Aksel’’ adıyla çıkardı. Adını küçük bir çocuğun hikayesinden alan albüm büyük ilgi topladı. Daha önce kaydedilmiş eserlerin de yer aldığı yeni EP’leri ‘’Stereo Love’’ geçtiğimiz günlerde çıkaran ve hemen ardından yeni albüm çalışmalarına başlayan grup, Aksel’in hikayesini anlatmaya devam etmek için gün sayıyor. Daha önce Dandadadan ve Tamburada gibi gruplarda beraber çalan 123 elemanları 17 Şubat Çarşamba gecesi Ghetto sahnesinde müzikleriyle var olacaklar. Bu eşsiz performans ve buluşmayı kaçırmayın.