Gişede büyük kapışma!

Gişede büyük kapışma!
Gişede büyük kapışma!
Bayramda sinema yine ilk tercih edilen eğlence oldu. Cem Yılmaz'ın Pek Yakında'sı, yabancı filmlerden Dracula: Başlangıç ve Türk korku filmi Dabbe: Zehr-i Cin arasında kıyasıya bir gişe ve hasılat yarışı sürüyor.

RADİKAL - Bayram tatilinde her zaman olduğu gibi en büyük eğlence sinema oldu. Ve beyaz perdede son bir haftada ilginç bir kapışma yaşanıyor. Cem Yılmaz, Dracula ve cinler adeta birbiriyle yarışıyor.

Cem Yılmaz'ın yeni filmi Pek Yakında ilk gün biraz hayal kırıklığı olsa da ilk hafta sonrasında toparlandı. ve 461 bin 118 kişiye kendini izletti. Yılmaz'ın filmi şu ana kadar 5 milyon 475 bin 811 liralık bir hasılat elde etti.

Fatih Sultan Mehmet ile kavgası günlerdir haber olan Dracula: Başlangıç filmi ise yabancı filmler arasında en fazla izleneni. Bir haftada 75 bin 384 kişi Dracula-Fatih savaşını izlemeye gitti. Bir haftalık hasılatı ise 927 bin 181 lira oldu.

Ancak bu iki filme nazaran 3 hafta önce vizyona giren Dabbe: Zehr-i Cin adlı Türk korku filminin başarısı da özellikle dikkat çekiyor. Dördüncü haftasında 600 bin 156 kişilik bir tiraja ulaşan filmin hasılatı 5 milyon 933 bin 122 lira oldu.