Gitarın genç yeteneği sahnede

Gitarın genç yeteneği sahnede
Gitarın genç yeteneği sahnede
Genç sanatçıları izleyiciyle buluşturmaya devam eden Semiha Berksoy Opera Vakfı, 12 Aralık Cumartesi saat 20.00'de Yeldeğirmeni Sanat Merkezi'nde Haluk Onat Akbulut klasik gitar resitali düzenliyor. Akbulut, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın düzenlediği Genç Yetenekler Yarışması'nda gitar dalında birinci olmuştu.

Semiha Berksoy Opera Vakfı tarafından düzenlenen Haluk Onat Akbulut klasik gitar resitali 12 Aralık Cumartesi saat 20.00’de Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Konserin biletleri Biletix ve Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nden temin edilebilir.

Müzik çalışmalarına Sabahattin Kalender ve İlhan Baran’la başlayan sanatçı, Sefa Gürbüz’den gitar dersleri aldı ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde gitar çalışmalarına Kağan Korad’la devam etti. Daha sonra çalışmalarına bir süre Almanya’da devam eden Akbulut, Türkiye’ye dönerek eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Gitar Bölümü’nde Bekir Küçükay’la sürdürdü. Sanatçı, 1998 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın düzenlediği Genç Yetenekler Yarışması’nda gitar dalında birinci oldu. Dale Khavanagh, Thomas Müller Pering, Hubert Kappel, Alfonso Moreno, Tilman Hoppstock, Jorge Caballero, Anielo Desidero, Tadashi Sasaki, Manuel Baruecco, Pepe Romero ,Alirio Diaz ve David Russell ile workshop çalışmalarına katılan genç sanatçı Türkiye’de ve yurtdışında birçok konser verdi.

Yine Semiha Berksoy Opera Vakfı tarafından düzenlenen Zorlu Center ve Notre Dame de Sion konserleri hayli beğeni toplayan Akbulut, 12 Aralık’taki konser programında Bach, Brouwer, Scarlatti, Sor, Cardoso, Mendelssohn, Albeniz, Tarrega ve Dyens’in eserlerine yer verecek.