Gitarın sıra dışı ismi Aarset Akbank Sanat'ta

Gitarın sıra dışı ismi Aarset Akbank Sanat'ta
Gitarın sıra dışı ismi Aarset Akbank Sanat'ta
Norveç'in Terje Rypdal'dan sonra yetiştirdiği en büyük gitaristlerden Eivind Aarset, 26 Şubat Perşembe günü Akbank Sanat'a konuk oluyor. Aarset'in ilk solo albümü 'Electronique Noire', The New York Times tarafından "Miles Davis sonrası en iyi elektrik caz albümlerinden biri" olarak nitelendirilmişti.

Sıra dışı bir caz gitaristi Eivind Aarset Akbank Sanat sahnesinde. Farklı müzik türlerini barındıran, kendine has bir müzik vizyonuna sahip olan Eivind Aarset, stil olarak özellikle nujazz’a yakın duruyor. 
Norveç’in Terje Rypdal’dan sonra yetiştirdiği en büyük gitaristlerden biri olarak kabul edilen Aarset’in ilk solo albümü 'Electronique Noire', özellikle avrupa caz sahnesinde büyük ses getirdi. Jazz Times ve Jazzwise gibi önemli müzik dergilerinden övgü alan albüm, The New York Times tarafından da “Miles Davis sonrası en iyi elektrik caz albümlerinden biri” olarak nitelendirildi.
150’den fazla albümde çalmış ve Ray Charles, Dee Dee Bridgewater, Ute Lemper, Ketil Bjørnstad, Mike Mainieri, Arild Andersen, Abraham Laboriel, Nils Petter Molvaer, Django Bates, Dhafer Youssef gibi dev isimlere eşlik etmiş Aarset, Akbank Sanat’ta sahneleyeceği performansı boyunca farklı albümlerinden sevilen çalışmalarını seslendirecek. 
Eivind Aarset, 26 Şubat Perşembe 20:00, Akbank Sanat
Bilet fiyatı tam 20 TL / öğrenci 10 TL.